Rząd daje głowę za powodzenie autostrady A2

Region

Udzielenie EBI gwarancji spłatykredytu, zaciągniętego przez Bank Gospodarstwa Krajowego na rzecz Krajowego Funduszu Drogowego - przewiduje uchwała przyjęta we wtorek przez rząd. Chodzi o kredyt na częściowe sfinansowanie budowy autostrady A2 Stryków-Konotopa.

Centrum Informacyjne Rządu podało, że Europejski Bank Inwestycyjny otrzyma gwarancje na zaciągnięty przez BGK kredyt w wysokości 500 mln euro.

„Gwarancja Skarbu Państwa obejmie 100 proc. spłaty kapitału, 100 proc. odsetek od kredytu oraz 100 proc. innych kosztów wynikających z zaciągniętego zobowiązania” – czytamy w komunikacie CIR.
CIR wyjaśniło, że kredyt, z którego zostanie sfinansowana budowa autostrady A2 na odcinku Stryków-Konotopa, ma być zaciągnięty na 30 lat i wypłacany w 14 transzach. Inwestycja umożliwi połączenie Warszawy z autostradą A2 i przedłużenie jej do granicy z Białorusią.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Grill gazowy