Rynek pracy w Brwinowie

Brwinów

Malowniczy Brwinów, jedna z miejscowości Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów, to nie tylko dobre miejsce na weekendowy wypoczynek

Rynek pracy w miejscowości i w obrębie całego powiatu pruszkowskiego jest dynamiczny i otwarty na wykwalifikowanych kandydatów z różnych branż. Na kogo czeka obecnie najwięcej ofert pracy w Brwinowie?

Praca w powiecie pruszkowskim – aktualne dane

Gdy chodzi o statystyki rynku zatrudnienia, miejscowości aglomeracji warszawskiej, w tym należące do powiatu pruszkowskiego, wypadają bardzo korzystnie na tle województwa. Zgodnie z informacją GUS w końcu czerwca 2022 r. stopa bezrobocia wyniosła:

– w Polsce – 4,9%,
– w woj. mazowieckim – 4,3%,
– w powiecie pruszkowskim – 2,5%.

Bezrobocie rejestrowane w Polsce zmniejsza się z miesiąca na miesiąc. W końcu maja b.r. wskaźnik ogólnopolski znajdował się na poziomie 5,1%, mazowiecki 4,4%, a obliczony dla powiatu pruszkowskiego – 2,6%. Coraz mniejszy odsetek bezrobotnych w ogóle aktywnych zawodowo to sygnał, że po miesiącach zastoju w okresie pandemii w 2022 r. sytuacja na rynku pracy w Polsce ustabilizowała się. Niskie bezrobocie jest też dobrym prognostykiem dla osób szukających pracy w gminie Brwinów czy ogólniej, pracy w województwie mazowieckim.

Na kogo czeka praca w Brwinowie i okolicy w 2022 r.

Profil gospodarczy Brwinowa oparty jest na drobnej przedsiębiorczości – przeważają mikro- i małe podmioty. W mieście funkcjonuje tylko sześć jednostek średniej wielkości, w tym 5 należących do budżetówki. Duże firmy działają w obrębie powiatu pruszkowskiego (łącznie 18, z czego 14 z sektora prywatnego). Powiat daje też szersze możliwości, jeśli chodzi o zatrudnienie w jednostce średniej wielkości (działalność prowadzi w nim 137 takich podmiotów; REGON, maj 2022 r.).

Zarówno w mieście Brwinów, jak i w obrębie powiatu dominujące dziedziny gospodarcze to:

– handel i naprawa pojazdów,
– budownictwo,
– działalność profesjonalna, naukowa lub techniczna.

Taki krajobraz gospodarczy przekłada się na zapotrzebowanie na pracowników zgłaszane przez lokalnych pracodawców. To z kolei znajduje odzwierciedlenie w wynikach corocznego badania Barometr zawodów, wykonywanego na podstawie danych z urzędów pracy. W powiecie pruszkowskim w 2022 r. wśród zawodów deficytowych (czyli stwarzających największe szanse na szybkie znalezienie zatrudnienia) wskazuje się między innymi:

– liczne profesje z branży budowlanej, np. murarz, tynkarz, monter instalacji budowlanych, cieśla i stolarz budowlany,
– stanowiska w handlu – sprzedawca, kasjer,
– zawody z branży motoryzacyjnej i przetwórstwa przemysłowego, m.in. elektryk, elektromechanik, elektromonter, mechanik samochodowy, pracownik fizyczny w produkcji i pracach prostych, spawacz.

Wysokie zapotrzebowanie na pracowników notuje się też np. w oświacie (brakuje nauczycieli różnych specjalności), ochronie zdrowia i TSL.

W czasie szukania pracy w Brwinowie czy innych miejscowościach należących do aglomeracji warszawskiej warto postawić na bezpieczne źródła pozyskiwania ogłoszeń. Należą do nich renomowane portale rekrutacyjne (np. praca.pl), a także Centralna Baza Ofert Pracy (z ogłoszeniami z urzędów pracy).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Rynek pracy w Brwinowie”

 1. olo pisze:

  malowniczy Brwinów…………dobre

 2. MIka pisze:

  Brawo dla tego Rządu za niskie bezrobocie, brak podatku dla młodych do 26 roku życia, na Polski ŁAD, czyli obniżka podatków dla wszystkich… serce rośnie… Nie daj Boże żeby Tusk wrócił i zniszczył wszystko pod dyktando Niemiec…

  • ref pisze:

   trole już aktywne widać wybory idą

   • Koniec swiata pisze:

    Piszę to albo bezrobotny żyjący z zasiłków albo półmózg.. Nowy ład haha dobre sobie.

    • Mlka pisze:

     Pół mózg to ogląda TVN, czyta GW i głosuje na totalnych, Tak WAS nazywa Neuman, powiedział że robi Wam wrzutkę w tych mediach a Wy to łykacie… Spójrz na Polskę, dzięki temu rządowi i Polskiemu Ładowi jest najniższe bezrobocie w UE i a rejting naszego kraju jest na poziome A+… A z Tuska pieniędzy nie ma i nie będzie… tak jest teraz u dupiarza w Wawie… tam są pól mózgi które wybierają taka osobę… mamy tego dość!!

   • Mlka pisze:

    Trole to są ludzie spierający PO, PSL i SLD, nie mają żadnych argumentów i popierają Paszkowiankę, czyli rzeź Komorowskich drzew…

  • sdff pisze:

   polski ład tak mi obniżył podatek że płacę go 800zł więcej. Dziękuję pan pis za wspieranie nierobów i patologii

   • Mlka pisze:

    Jeżeli jest bogaczem to płacisz wyższy podatek. Natomiast większość ludzi, czyli klasa średnia płaci mniejszy podatek, dzięki Polskiemu Ładowi, czyli dzięki temu wspaniałemu Rządowi… Obniżyli podatek z 17 na 12 procent, dla młodych i emerytów w ogóle nie ma podatku, 500+, 13 i 14 emerytura, tarcza antykryzysowa, antyinflacyjna… Ty nic nie rozumiesz bo Cię okłamują w TVNie i GW.. Nie obrażaj innych ludzi, bo najprawdopodobniej TY jesteś patologią, wystarczy spojrzeć na celebrytów.. Tak dobrze że wspierają biednych, a oszustów chcą karać…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły