Ruszyła wycinka w ramach rozbudowy WKD

Region / WKD

Trwają przygotowania do rozbudowy drugiego toru pomiędzy Podkową Leśną a Grodziskiem Mazowieckim. Rozpoczęły się prace wycinkowe w miejscu planowanej inwestycji. Sprawa związana z karczowaniem drzew i krzewów budzi ogromne emocje wśród przedstawicieli miejscowych organizacji ekologicznych.

Jeszcze w listopadzie 2020 roku WKD ogłosiła przetarg na wycinkę drzew i krzewów. Warszawskie Koleje Drogowe nie uwzględniły w planach nasadzeń zastępczych w miejscu przyszłej inwestycji. Decyzję spółki krytykowali przedstawiciele miejscowych organizacji ekologicznych. Pomimo licznych sprzeciwów w piątek 15 stycznia rozpoczęły się prace związane z wykarczowaniem drzew i krzewów.

Przedstawiciele grodziskiego koła Partia Zieloni pokazali obecny etap wycinki drzew i krzewów na trasie planowanej inwestycji.

Zgodnie z planem wycinka zakończy się do niedzieli 28 lutego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 19

19 odpowiedzi na “Ruszyła wycinka w ramach rozbudowy WKD”

 1. Elf pisze:

  Zaorac te tory i cale WKD. Puscic ciche i ekologiczne autobusy. Drzewa by sie ostaly, byloby ciszej, taniej dla wszystkich

 2. ddddd pisze:

  a co z droga przy torach? zmiesci sie?

 3. bubu24 pisze:

  Naprawdę niezbędna wycinka to 25% tego co przeznaczono doi wycinki. Pozostałe 75% to przekręt na którym ktoś nieźle zarobi.

 4. M pisze:

  Jakoś zielonych i innych ekologów nie widziałem podczas klęsk żywiołowych przy ratowaniu zwierząt, ale jak trzeba zablokować inwestycję to nagle masa ich się zjawia. Ciekaw jestem dlaczego…

 5. ewqrewq pisze:

  Po czym zieloni wsiedli w samochody i pojechali do domów… 😉

 6. z podkowy pisze:

  Ale wygodniej i szybciej jeździć to chcą wszyscy, „miłośnicy przyrody” też…

 7. stary kocur pisze:

  Och, jacy łaskawcy. Zgodzili się na wycinkę chwastu. Bo te drzewa, to są samosiejki, a więc przyrodniczy chwast rosnący bez żadnej potrzeby. Z tego, co widać, wielka szkoda, że niejaki hitler zbyt wcześnie napadł na Polskę, uniemożliwiając budowę drugiego toru do Grodziska, bo przed wojną nikt by się z chwastem nie certolił, tylko wycięliby i byłoby po krzyku. A w ogóle, to po co komu w tej okolicy drugi tor, jak można jeździć wszak rowerem, albo chodzić piechotą, jak za króla Ćwieczka. Jednym słowem pitu-pitu, upijemy się z rozpaczy, że nam wytną trochę drzew pod zwykłą inwestycję. No i łaskawca zapomniał, że po to, żeby zmienić przebieg linii kolejowej musi być wykupiony teren, wykonane nowe plany, a to przeciąga sprawę, ale łaskawca się przecież nie zna na technice kolejowej. Jednym słowem mamy większe zmartwienia niż jakaś „partia zielonych”, czy „fioletowych”. Pa!

 8. Amicus pisze:

  Barbarzyństwo

  • eqrw pisze:

   Jakie barbarzyństwo? Przecież pan zielony nie zwrócił uwagi na nieprawidłowości. Ogólnie mam wrażenie, że pan zielony jest „zielony” jeśli chodzi o wiedzę z zakresu budownictwa.

  • Unio pisze:

   A jakie to jest barbarzyństwo – to ze WKDka bedzie czesciej jezdzic ? ze w końcu firma ktora ma wielki potencjał , ktora jest dla wielu ludzi podstawowym transportem bedzie sie rozwijac tak jak nalezy?. Statystycznie w polsce na 1 mieszkańca przypada 3 auta wiec dzieki takim firmą jest wieksza szansa ze ludzi ezostawia te auta w domu i pojada WKDka do wawki wygodnie i szybko. Najwygodniej byc „EKO” niebedzie niczego – pozbadzmy sie naszych aut , moto, łódek chodzmy pieszo z jaskini do jaskini i modlmy sie by udało sie znalezc dwa krzemienie żeby rozpalic ogien na wieczór.

   • Epis pisze:

    Czy WKD zatrudnia trolli internetowych?

   • Danek pisze:

    WKD to jeden wielki przekret, kolesiostwo, nierespektowanie sie z nikim i niczym. Plany wycinek zmienione w ostatniej chwili, niekonsultowane z mieszkancami, w UM Milan ludzie od srodowiska mowia ze plany wycinki od WkD dostali dopiero po kilku monitach, mimo ze drzewa wycinane na obszarze administracyjnym miasta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły