Ruszyła sprawa pałacu

Młochów

Sprawa pałacu w Młochowie może niebawem ruszyć z miejsca. Gmina Nadarzyn ogłosiła przetarg na dzierżawę obiektu.

Zespół pałacowo-parkowy w Młochowie jest bardzo chętnie odwiedzanym miejscem przez mieszkańców. Odbywają się tam liczne imprezy i festyny. Niezwykły urok otoczeniu nadaje pałac, który wybudowano ponad 200 lat temu w stylu klasycystycznym. Jeden z najpiękniejszych budynków w regionie był w przeszłości remontowany, a nawet odbudowywany po spaleniu w 1939 roku. 

Niestety, kompleks wymaga rewitalizacji, która łącznie wyniosłaby około 1 mln zł. To zbyt duże koszty dla gminy. Od kilku miesięcy urzędnicy głowili się w jaki sposób odciążyć budżet nie doprowadzając równocześnie do upadku wizytówki architektonicznej Młochowa. W maju tego roku podjęto pierwsze kroki w celu ratowania obiektu. Na sesji rady gminy wyrażono zgodę na oddanie w dzierżawę pałacu oraz oficyny. Park zostanie jednak w posiadaniu gminy i pozostanie otwarty dla mieszkańców.

Nadarzyński urząd ogłosił przetarg na dzierżawę pałacu. W komunikacie gminy wyraźnie zaznaczono, że jedynym kryterium w wyborze potencjalnego nabywcy terenu jest cena czynszu. Jeśli gmina uzna jednak, że żadna z propozycji nie jest dla niej lukratywna, może unieważnić przetarg. Oferty będzie można składać do 9 października do godziny 15:00.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.