Ruszyła przebudowa pruszkowskiej „trójki” [FOTO]

Wykonawca przystąpił do prac przy przebudowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie. Modernizacja obiektu powinna zakończyć się w połowie przyszłego roku.

Droga do realizacji tego przedsięwzięcia nie była łatwa, ale ostatecznie udało się wyłonić w przetargu wykonawcę, który przebuduje Szkołę Podstawową nr 3 w Pruszkowie. O wszystkim poinformował Konrad Sipiera, zastępca Prezydenta Miasta Pruszkowa – Wykonawca przystąpił do robót w terenie, z kolei w fabryce w Bielsku Podlaskim powstają kolejne moduły. Działamy! – dodaje Sipiera.

Dzieci zyskają nowe, komfortowe przestrzenie do nauki, a nauczyciele – do pracy. W projekcie przewidziano budowę dodatkowych sal dydaktycznych, nowoczesnej biblioteki, i stołówki, powiększenie świetlicy, pokoju nauczycielskiego. Ponadto przebudowane będą pomieszczenia administracyjne, wewnętrzne patio i szatnie. Teren wokół budynku zostanie także zagospodarowany. Całość będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Całkowity koszt inwestycji wynosi prawie 34,5 mln zł, z czego 25,5 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład. Jeśli wszystkie prace pójdą zgodnie z harmonogramem, dzieci usiądą w szkolnych ławkach we wrześniu 2024 roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Ruszyła przebudowa pruszkowskiej „trójki” [FOTO]”

 1. MoSSad pisze:

  Ukraińskich dzieci w Polsce było potrzeba żeby naziści z Komisji Europejskiej , przekazali środki na cele publiczne i wpompowali kapitał realny do siebie m.in. ( Strabag), a dług(wirtualny) spłacali polscy niewolnicy.. – OBYWATELE!

  Polskie dzieci mogły od lat chodzić do szkół , z których tynk odpadał i było znane hasło wypowiadane: ” Nie ma pieniędzy”..

  Teraz nagle pieniądze na wszystko się znalazły, wszędzie coś budują i modernizują dziwnym zbiegiem okoliczności sprowadzając zamiast Volkswagenów z zachodu , Ukraińców ze wschodu..

  „Jak za Gierka” – budują i budować będą , ale tym razem wnuki nawet własnego piekarnika miały nie będą , tylko najem na czas pieczenia ciasta z zielonym przydziałem raz na weekend.

  Nie wiem co lepsze na przyszłość kolejnych pokoleń atom czy wegetacja w więziennej hipnozie…

  • Borek pisze:

   Ja bym bardziej tego sukcesu doszukiwał się w osobie wiceprezydenta Pruszkowa i zasadzie dawania kasy swoim niż doszukiwania się dziwnego narodowościowego podłoża. Ale oczywiście koledzy Bąkiewicza też się mogą odzywać w komenarzach ? Może parę baniek na strzelnicę albo siedzibę gdzieś w Polsce wpadnie za trollowanie ?

 2. Waszek pisze:

  W końcu rozbudowa. Oby sprawnie przebiegła.

 3. Hanna pisze:

  A tak to gdzie będą siedziały podobno w metalowych kontenerach

 4. Tylko pytam pisze:

  A cały rok szkolny 2023/2024 gdzie dzieci będą się uczyć?

 5. Sylwek pisze:

  Wrzesień 2024 – koniec prac. Proszę aby redakcja trzymała rękę na … pulsie w sprawie tej daty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły