Ruszyła budowa milanowskiego skateparku

Milanówek

Budowa długo wyczekiwanego przez dzieci i młodzież milanowskiego skateparku ruszyła z impetem – informuje Piotr Remiszewski, burmistrz Milanówka. Kiedy inwestycja będzie gotowa?

Jeszcze z końcem 2022 roku udało się podpisać umowę na przebudowę milanowskiego skateparku znajdującego się przy ul. Turczynek 8. Przetarg wygrała firma Patent Bud Sp. z o.o. z Zakrzewia, która wyceniła swoją pracę na 1,77 mln zł. Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie w wysokości ponad 538 tys. zł.

Jestem przekonany, że na Turczynku powstanie wyjątkowa przestrzeń i idealne miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu – mówi burmistrz miasta-ogrodu. Jakie zmiany przyniesie przebudowa?

Obiekt zyska nową nawierzchnię – zamiast asfaltu będzie beton zatarty na gładko. Będą nowe przeszkody, a chodniki będą wyłożone betonową kostką. Pojawią się również nowe elementy małe architektury – ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery i lampy. Teren będzie zagospodarowany zielenią – nasadzeniami i trawnikami.

Przebudowa skateparku w Milanówku wśród fanów Rafała Białego – zawodnika freestyle motocross – wywołała niemałe poruszenie. Z wyjaśnień burmistrza Remiszewskiego wynika, że fani wyrazili obawy, iż Rafał Biały miałby zaprzestać treningów na terenie przyległym do skateparku z powodu prowadzonych robót.

Burmistrz uspokaja – Gmina Milanówek w dalszym ciągu będzie wspierać jego wyjątkową pasję poprzez nieodpłatne użyczenie terenu, a powstający skatepark nie będzie kolidował z infrastrukturą, której użytkownikiem jest pan Rafał. Ponadto, przestrzeń na Turczynku zostanie zorganizowana tak, by w bezpieczny sposób odgrodzić teren treningów pana Rafała od strefy rekreacji przeznaczonej dla wszystkich mieszkańców – dodaje Remiszewski.

Jak powiedziałby klasyk – wilk syty i owca cała. Przebudowa skateparku powinna zakończyć się nie dalej niż do 19 maja tego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Ruszyła budowa milanowskiego skateparku”

  1. gdfsgdfs pisze:

    Uff, trochę ciszy. Treningi pana Rafała są bardzo uciążliwe dla mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły