Ruszają zapisy do kolejnych grup na zajęcia z samoobrony dla kobiet

Pruszków

W marcu ruszyły pierwsze zajęcia z samoobrony dla mieszkanek Pruszkowa. Właśnie wystartowały zapisy na kolejne zajęcia. Kurs realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Pruszkowa. Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch zaprasza do udziału w kursie samoobrony dla kobiet. Zajęcia będą realizowane ze środków Miasta Pruszkowa w ramach Budżetu Obywatelskiego Pruszkowa 2023.

Ofiarami napaści często bywają kobiety. Dlatego też ważne jest, by umiały się bronić. Przeprowadzone badania wykazały, że kobiety, które były napadnięte i podjęły próbę obrony, osiągały swój cel, a później szybciej wracały do równowagi psychicznej.

Dlatego też w ramach BO2023 zrealizowane będą zajęcia z samoobrony dla mieszkanek Pruszkowa. Celem kursu jest nabycie umiejętności oceny zagrożeń, nabycie pewności siebie, poprawa sprawności fizycznej, budowanie świadomości i utrzymanie „bezpiecznego dystansu”, nauka obrony przedmiotami codziennego użytku. Na zajęciach instruktor pokaże także jak pomóc ofierze napadu.

Pierwszy kurs jest już na półmetku, Urząd Miasta ogłosił daty kolejnych. Będą one realizowane według harmonogramu: 22 kwietnia (start 2 grup), 9 września (start 2 grup), 14 października (start 2 grup). Wszystkie zajęcia odbywać się będą w Szkole Podstawowej nr 6 w Pruszkowie w pięć kolejnych sobót w godz. 10.00-12.00.

Na zajęcia wstęp jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy do dwóch najbliższych grup: Grupa 3 i Grupa 4

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.