Ruszają rekrutacje do żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych

Region

W marcu ruszają rekrutacje do placówek opiekuńczych i oświatowych w regionie. Jakie są terminy w powiecie pruszkowskim i grodziskim?

Rozpoczęcie przygody dziecka ze żłobkiem, przedszkolem czy szkołą to zawsze wielki krok w życiu małego człowieka i jego rodziców. Musi on być jednak poprzedzony procedurą rekrutacji. Jak wygląda harmonogram naboru w gminach na terenie powiatu pruszkowskiego i grodziskiego?

Powiat pruszkowski

Gmina Miasto Pruszków rozpoczyna rekrutacje do placówek 1 marca. Najpierw należy wypełnić wniosek przez internet, następnie wydrukowaną wersję przynieść do placówki pierwszego wyboru. Nabór wniosków trwa do 15 marca. Listy przyjętych do szkół podstawowych i przedszkoli będą opublikowane 5 kwietnia, do żłobków 3 kwietnia.

Miasto Piastów rekrutację do przedszkoli rozpoczyna 13 marca. Wnioski będą przyjmowane do 24 marca. Listy przyjętych zostaną opublikowane 5 kwietnia. Wnioski o przyjęcie do kl. I szkoły podstawowej można składać w sekretariatach od 20 do 30 marca. Listy kandydatów przyjętych ogłoszone zostaną 24 kwietnia.

Gmina Brwinów rekrutację do przedszkoli rozpoczyna 8 marca. Zakończenie naboru wniosków zaplanowano na 28 marca. Listy przyjętych będą opublikowane 14 kwietnia. Rekrutacja do klas pierwszych rozpocznie się 4 maja i potrwa do 13 maja. Listy przyjętych będą znane 20 maja.

Gmina Michałowice rekrutację zarówno do szkół, jak i przedszkoli będzie przeprowadzać od 1 do 31 marca. Listy przyjętych będą opublikowane 11 maja.

W Nadarzynie rekrutacja do przedszkoli rusza 13 marca i zakończy się 4 kwietnia. O przyjęciu dzieci do przedszkoli rodzice dowiedzą się 18 kwietnia. Do szkół natomiast wnioski będą przyjmowane od 1 do 31 marca. Listy przyjętych będą podane 20 kwietnia.

Raszyn startuje z rekrutacją do szkół podstawowych 1 marca. Dokumenty będzie można składać do 16 marca. Do przedszkoli rekrutację zaplanowano między 1 a 15 marca, a 12 kwietnia będą opublikowane listy przyjętych.

Powiat grodziski

Przedszkola w Gminie Grodzisk Mazowiecki rozpoczynają nabór 7 marca. Zakończenie zaplanowano na 24 marca. Listy zakwalifikowanych opublikowane będą 19 kwietnia. Do szkół podstawowych rekrutacja trwa od 1 do 18 marca. Listy przyjętych będą znane 13 kwietnia.

W Milanówku nabór do przedszkoli i szkół zaplanowano w terminie 28 lutego – 31 marca. 25 kwietnia opublikowane zostaną listy zakwalifikowanych kandydatów.

W Podkowie Leśnej wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkola można składać w dniach 1-17 marca. Nabór do kl. I rozpocznie się 1 marca i potrwa do 31 marca. 4 maja podane zostaną listy zakwalifikowanych.

Jaktorów nabór do przedszkoli rozpoczął już 23 lutego. Wnioski będą przyjmowane do 15 marca. 18 kwietnia zobaczymy listy zakwalifikowanych. Rekrutacja do szkoły podstawowej rozpocznie się 3 kwietnia, potrwa do 21 kwietnia. Listy zakwalifikowanych będą opublikowane 28 kwietnia.

Szczegóły dotyczące rekrutacji, dostępy do systemów rekrutacyjnych oraz szczegółowe harmonogramy rekrutacji dostępne są na stronach internetowych miast i gmin, a także na stronach internetowych poszczególnych placówek.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.