Ruszają debaty społeczne o bezpieczeństwie

Region

Ruszają debaty społeczne o bezpieczeństwie organizowane przez Komendy Powiatowe Policji oraz jednostki samorządowe. Najbliższa odbędzie się w Zabłotni.

Bezpieczeństwo to temat, który warto poruszać, i o którym warto rozmawiać. Właśnie tego tematu będą dotyczyć przyszłe debaty organizowane przez Policję oraz samorządy.

Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się, co robi Policja, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się o poczuciu bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i w miejscach publicznych.

Omawiane będą też problemy mieszkańców zdiagnozowane na podstawie „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa” oraz przedstawione będą priorytetowe działania dzielnicowych. Policjanci zaprezentują też działanie aplikacji „Moja komenda”.

Spotkania odbędą się:

– 23 listopada, godz. 16.00, budynek Świetlicy w Zabłotni (spotkanie dla mieszkańców podgrodziskich sołectw),

– 25 listopada, godz. 16.00, sala Urzędu Gminy Michałowice, ul. Powstańców Warszawy 1 (spotkanie dla mieszkańców gminy Michałowice),

– 7 grudnia, godz. 18.00, sala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Al. Tysiąclecia 1 w Piastowie (spotkanie dla mieszkańców Piastowa).

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców do wzięcia udziału w debacie. Mamy nadzieję, że bezpośrednie rozmowy z mieszkańcami o istniejących zagrożeniach pozwolą wypracowywać wspólnie metody ich eliminowania – podsumowuje asp. sztab. Katarzyna Zych z grodziskiej komendy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.