Rusza wymiana wind na dworcu PKP. Będą utrudnienia

Grodzisk Maz.

We wtorek, 21 maja, PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczynają prace związane z wymianą wind w przejściu podziemnym na dworcu PKP w Grodzisku Mazowieckim. Prace te potrwają kilka miesięcy i mogą powodować utrudnienia dla pasażerów.

Dotychczasowe windy na dworcu w Grodzisku Mazowieckim często ulegały awariom, co sprawiało problemy mieszkańcom i podróżnym. Incydenty z awariami były stosunkowo częste, nie można zapomnieć także o aktach wandalizmu, które dodatkowo unieruchamiały urządzenia.

Plan prac
Prace związane z wymianą wind rozpoczną się 21 maja. W tym czasie wyłączone z eksploatacji zostaną trzy dźwigi osobowe w przejściu podziemnym pod torami. Oznacza to również konieczność zwężenia przejścia w tunelu w miejscach prowadzonych robót budowlanych. Planowane zakończenie prac to 30 grudnia 2024 roku.

Dodatkowe utrudnienia
Od 10 czerwca do końca sierpnia 2024 roku: wyłączona z eksploatacji zostanie krawędź peronu nr 1 przy torze nr 4 oraz wejście schodowe wraz z pochylnią od strony parku przy ul. 1 Maja. Pochylnia po drugiej stronie torów będzie nadal funkcjonować.

Od 1 września do 13 grudnia 2024 roku: wyłączona z eksploatacji zostanie krawędź peronu nr 2 przy torze nr 14.

Koszt inwestycji
Koszt wymiany wind wyniesie około 8 mln zł netto. Mimo że prace będą wiązały się z pewnymi niedogodnościami, to ostatecznie nowe windy z napędem elektrycznym znacząco poprawią komfort i bezpieczeństwo pasażerów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Rusza wymiana wind na dworcu PKP. Będą utrudnienia”

  1. PKP pisze:

    w Piastowie PKP zbudowało windy w taki sposób że nie da się wejść z rowerem. Nie wiadomo dla kogo one są

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły