Rusza przebudowa ul. Biskupickiej. Będą utrudnienia

Brwinów

Od poniedziałku 18 września droga wojewódzka nr 720 zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku od ul. Szkolnej do południowego wlotu ul. Glinianej. Kierowcy i mieszkańcy musza przygotować się na utrudnienia.

W pierwszym etapie roboty będą obejmować budowę ciągu pieszo-rowerowego po nieparzystej stronie ulicy. W tym samym czasie będzie powstawać kanalizacja deszczowa w ul. Suwalskiej i ul. Glinianej. Prowadzenie prac przy zamkniętej drodze pozwoli na szybsze zakończenie całej inwestycji. Kolejne etapy przebudowy rozpoczną się po dotarciu z kanalizacją deszczową wzdłuż ul. Glinianej do Biskupickiej.

W związku z rozpoczęciem prac nad przebudową ul. Biskupickiej na tym odcinku autobusy linii B1, B2, B4 i B5 pojadą objazdem ulicami: Szkolną, Kościelną, Łomżyńską, Płocką i Glinianą.
Przystanek Ciechanowska z ul. Biskupickiej zostanie przeniesiony na ul. Kościelną (w okolice posesji nr 24).

Przez najbliższe miesiące należy liczyć się z utrudnieniami, ale dzięki przebudowie ul. Biskupickiej – gdzie powstanie nowa nawierzchnia, chodnik, ciąg pieszo-rowerowy i kanalizacja deszczowa – znacząco poprawią bezpieczeństwo i komfort jej użytkowników oraz mieszkańców okolicznych posesji.

 

AKTUALIZACJA 18 WRZEŚNIA
Urząd gminy Brwinów poinformował, że zamknięcie ul. Biskupickiej zostało przesunięte na 25 września

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 11

11 odpowiedzi na “Rusza przebudowa ul. Biskupickiej. Będą utrudnienia”

 1. niunia pisze:

  Na zdjęciu satelitarnym widzimy tzw. glinianki gdzie powinna być odprowadzana woda deszczowa z dróg Brwinowa, poprzez sprawny zsynchronizowany system rur o szerokich przekrojach . Nie takich 15 cm jakie obecnie się wkłada przy okazji przebudowy dróg. Ja ma nie być powodzi ???

 2. agnieszka marek pisze:

  będą ścieżki rowerowe przystosowane dla ruchu lgbtqwerty+- ?? mieszka w brwinowie tylu aktywnych aktywistów aktywistek znanych z licznych demonstracji i nie tylko że szkoda aby nie zostali „dopieszczeni ” remontem .

 3. Brwinowianin pisze:

  I tak jak nigdy wcześniej okoliczni mieszkańcy nie mieli podtopień po burzy tak zaczną je mieć, bo Kosiński nie dba o czystość ulic, tj. kanalizacji deszczowej.
  Do tej pory ulica Biskupicka miała rowy melioracyjne bardzo głębokie i świetnie się sprawdzały (odprowadzały wodę deszczową), nie było problemu kałuż po byle deszczu. Teraz kałuże już będą i zalane piwnice okolicznych domów.
  Przynajmniej w przypadku mojej ulicy tak się stało.

  KOLEJNA SPRAWA TO „ŚCIEŻKI ROWEROWA”
  Przyjrzyjcie się ścieżce rowerowej tej na Powstańców Warszawy, gdzie jest pełno szkieł, kamieni, piachu. Od czasu jej wybudowania nigdy nie została posprzątana . Dlaczego ?
  Bo według narracji Kosińskiego ta ścieżka nie należy do Brwinowa 🙂
  Podobnie będzie z tą ścieżką wzdłuż Biskupickiej, ta też nigdy nie będzie utrzymywana bo…według narracji Kosińskiego,
  – nie należy do Brwinowa :), ponieważ według narracji Kosińskiego to droga wojewódzka , powiatowa czy jeszcze jakaś inna…
  Jakoś w Grodzisku Mazowieckim nie mają z tym problemów i wszystkie ścieżki rowerowe + ulice są tam regularnie sprzątane.

 4. Marek pisze:

  Fajnie że zostanie zrobiony nowy chodnik i ścieżka rowerowa, bo na tym odciku Biskupickiej jeździ dużo rowerów . GIT !

 5. dsad pisze:

  Chyba znacznie zmniejszą komfort użytkowników. Jakie są ciągi pieszo rowerowe w gminie i całym powiecie to każdy wie – robione bez ładu i składu byle dostać dotacje z unii

 6. Znaki pisze:

  mówią że będzie kiepsko. Śmiechu warte znaków nie dostarczyli. Szanująca się firma umieszcza znaki informacyjne i drogowe o zmianie organizacji ruchu drogowego, kilka dni przed zmianami. A tu łaskawie panujący pisze że zamknięcie nastąpi 25 września i tak tydzień po tygodniu będzie coś tam i zastanie nas 25, ale rok.

 7. observer pisze:

  A kiedy wreszcie zakończy się „remont” schodów w tunelu?? Wczoraj, w niedzielę, kiedy policja śpi sobie smacznie, o „straży miejskiej” z litości nie wspomnę, zostałem potrącony przy płotku blokującym wejście na owe schody, przez jakiegoś szemranego bęcwała, jadącego rowerem. W dodatku osobnik ten jechał z dwojgiem małych dzieci, które też jechały rowerami. I TO JEST OBECNIE NAJWAŻNIEJSZY PROBLEM BRWINOWA – PRZYSYPIAJĄCA „POLICJA” I NIEOBECNA „STRAŻ MIEJSKA” KOSIŃSKIEGO.

 8. observer pisze:

  A kiedy wreszcie zakończy się „remont” schodów w tunelu?? Wczoraj, w niedzielę, kiedy policja śpi sobie smacznie, o „straży miejskiej” z litości nie wspomnę, zostałem potrącony przy płotku blokującym wejście na owe schody, przez jakiegoś szemranego bęcwała, jadącego rowerem. W dodatku osobnik ten jechał z dwojgiem małych dzieci, które też jechały rowerami. I TO JEST OBECNIE NAJWAŻNIEJSZY PROBLEM BRWINOWA – PRZYSYPIAJĄCA „POLICJA” I NIEOBECNA „STRAŻ MIEJSKA” KOSIŃSKIEGO.

 9. Bxuj pisze:

  O znowu nikomu nie potrzebny ciąg pieszo-rowerowy(a tak naprawdę chodnik, bo mniej więcej do tego się to sprowadza prawnie) – co znowu jakiś szwagier kogoś w urzędzie założył firmę brukarska?

  • brwinowianin pisze:

   Dokładnie , I co ciekawe ten chodnik co chwile będzie przecinać oś jezdni więc jest to świadome polowanie na życie rowerzystów, dzieci itd…To się nadaje do KE bo wiedzę, że te buble powstają ciągle .
   A już nie wspomnę, że nikt nigdy tej ścieżki rowerowej nie posprząta bo kosiński będzie mówić, że ta droga jest powiatowa czy jeszcze jakaś inna, że nie jego.

  • observer pisze:

   Na to wygląda. Oczekujemy wyjaśnień podczas burmistrzowych pielgrzymek po wsiach i w Brwinowie – ILE TO WSZYSTKO KOSZTUJE PODATNIKÓW?? Najlepiej w liczbach bezwzględnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły