Rusza linia nr „10”

Pruszków

Od poniedziałku 5 grudnia na ul. Pruszkowa pojawią się elektryczne autobusy, które będą kursować na linii nr 10.

„Dziesiątka” będzie obsługiwana dwoma autobusami elektrycznymi Solaris Urbino 9 LE. Pruszków zakupił je w ramach projektu „Zielone Płuca Mazowsza – rozwój mobilności miejskiej w gminach południowo-zachodniej części województwa”. Pruszkowskie „elektryki” będą mogły przewieźć 65 pasażerów w tym 27 na miejscach siedzących. Autobusy są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych są niskowejściowe i posiadają miejsce przeznaczone do transportu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Autobusy mają elektroniczne tablice i wyposażone są w głośniki, przez które nadawane zapowiedzi głosowe. Dodatkowo w przestrzeni pasażerskiej znajdują się ładowarki USB.

Linia nr 10 będzie kursować od 5 grudnia w dni robocze na trasie Os. Staszica – Targowisko – Lipowa – WKD Pruszków – UM Pruszków – USC – PKP Pruszków – ZUS – Jasna – Os. Staszica z częstotliwością 15-30 min, a przejazd będzie bezpłatny.

Rozkład jazdy jest dostępny tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Rusza linia nr „10””

  1. Marcin B. pisze:

    Żadna część miasta nie jest rozpieszczana jeśli chodzi o transport publiczny. To w co brnie Makuch, to transportowy trzeci świat i jednocześnie niefunkcjonalny absorbent środków finansowych.

  2. Magda pisze:

    Czyli znów południowa część miasta jest rozpieszczana przez komunikację. A co z Gąsienicach, Żbikowem i Bąkami? Trzy linie autobusowe z częstotliwością co pół godziny, i w dodatku wiecznie spóźnione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły