Rusza kurs samoobrony dla mieszkanek Pruszkowa

Pruszków

Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch zaprasza do udziału w kursie samoobrony dla kobiet. Zajęcia będą realizowane ze środków Miasta Pruszkowa w ramach Budżetu Obywatelskiego Pruszkowa 2023.

Ofiarami napaści często bywają kobiety. Dlatego też ważne jest, by umiały się bronić. Przeprowadzone badania wykazały, że kobiety, które były napadnięte i podjęły próbę obrony, osiągały swój cel, a później szybciej wracały do równowagi psychicznej.

Dlatego też w ramach BO2023 zrealizowane będą zajęcia z samoobrony dla mieszkanek Pruszkowa. Celem kursu jest nabycie umiejętności oceny zagrożeń, nabycie pewności siebie, poprawa sprawności fizycznej, budowanie świadomości i utrzymanie „bezpiecznego dystansu”, nauka obrony przedmiotami codziennego użytku. Na zajęciach instruktor pokaże także jak pomóc ofierze napadu.

Zajęcia będą odbywać się w dwóch grupach na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 6 w soboty (11, 18, 25 marca oraz 1 i 15 kwietnia) w godz. 10.00-12.00. Kurs skierowany jest do dziewcząt i kobiet w wieku 13-50 lat. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy (grupa I – tutaj, grupa II – tutaj).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Rusza kurs samoobrony dla mieszkanek Pruszkowa”

 1. Anonim pisze:

  Jak jest takie zainteresowanie, to może kolejne edycje? I co to za dyskryminacja, że do 50 roku życia? Jak ktoś ma 51, to już nie napadną?

 2. znowu Pruszków w niesławie pisze:

  Panie prezydencie niech pan zorganizuje taki kurs dla nastolatków ktorzy czują się zagrozeni

 3. Pol pisze:

  Dobry pomysł bronić śie przed ruskimi kiedy przyjda

 4. Agnieszka pisze:

  Super inicjatywa. Żałuję, że tak szybko miejsca się skończyły.

 5. michał pozytywny pisze:

  świetny pomysł , przyda się wam – osobnikom wagino pozytywnym gdy napływowi imigranci zza odry zadomowią się w naszym kochanym kraju i zaprowadzą swoje prawa . każdy mężczyzna obroni swoją kobietę i rodzinę a wy? brońcie się same ;-)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły