Rusza kolejny etap prac związany z zagospodarowaniem terenów wzdłuż Utraty

Pruszków

Mieszkańcy mogą już korzystać z nowej ścieżki wzdłuż Utraty. Teraz przyszła pora na zagospodarowanie kolejnego odcinka wzdłuż rzeki. Władze Pruszkowa podpisały umowę z wykonawcą prac.

Prezydent Pruszkowa Paweł Makuch podpisał umowę z wykonawcą prac na zagospodarowanie terenów wzdłuż rzeki Utraty na wysokości Parku Potulickich. To kolejny etap prac związanych z uatrakcyjnieniem okolic rzeki.

W ramach inwestycji zaplanowano stworzenie strefy rekreacji, budowę altany z lunetą oraz altany piknikowej. Na terenie pojawią się elementy wyposażenia w postaci ławek, koszy, tablic edukacyjnych, stojaków rowerowych, budek lęgowych, hoteli dla owadów, stołów edukacyjnych. Wykonawca przeprowadzi remont dwóch mostków metalowych usytuowanych na rzece (jeden na przedłużeniu ul. Torfowej, drugi za torami WKD). Na terenie stawu tworkowskiego zostaną zainstalowane pomosty drewniane.

Zagospodarowanie terenów wzdłuż rzeki Utraty na wysokości Parku Potulickich obejmie również wykonanie wyniesionych tarasów drewnianych, ścieżki żwirowej, ścieżki leśnej ze zrębków drewnianych oraz łąki kwietnej o powierzchni około 6700 m2.

To jednak nie koniec. Zaplanowano także prace pielęgnacyjne na łąkach parkowych, te zajmują prawie 12 hektarów. Dodatkowo pojawią się nowe nasadzenia ponad 42 tys. krzewów, nasadzenia drzew oraz nasadzenia roślin runa na powierzchni około 5000 m kw.

W ramach inwestycji wybudowane zostanie ogrodzenie oddzielające teren szpitala od terenu inwestycji (ogrodzenie panelowe bez podmurówki).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Rusza kolejny etap prac związany z zagospodarowaniem terenów wzdłuż Utraty”

 1. Zmeczony pisze:

  Mam nadzieję że zostaną ogarnięte ścieżki żwirowe których czasy świetności minęły zdecydowanie za dawno. Jak ktoś wspomniał kosze na śmieci to jakiś żart. Już w sobotę zaczynają się z nich śmieci wysypywać. Jest ich za mało ew. są za małe i aż wstyd prowadzić gości w te rejony bo piękny teren ale jakby gospodarz ciągle był nawalony i nie miał czasu o niego dbać.

 2. Ostoja2013 pisze:

  I najważniejsze walory tej inwestycji, a których zapomniano wspomnieć, to ten intesywny zapach z Utraty, aż. … . Pewnie znowu mnie wykasują mój komentarz, bo jest negatywny. Mimo to
  zapraszam Panie Prezydencie najpierw na spacer od mostka obok kortów przy Zniczu. Weźmie Pan z sobą jakieś spinacz na nos, żeby nie utracić walorów estetycznych, bo fetor jest niesamowity.

 3. Budynki pisze:

  Może trzeba się zająć budynkami mieszkalnymi

 4. Pasażer pisze:

  No naprawdę koniecznie trzeba wydać na to kasę chyba żeby było wygodniej. osobom spożywającym trunki w parku, tam już nikt ich nie zobaczy, bo policja i straż do parku nie chadza, a szkoda zobaczyli by te pełne kosze i puszki i butelki walające się obok śmietnika. Jak Pan prezydent nie wie na co wydać kasę to może niech popyta zwykłych ludzi, lub toaletę w tym cudownym parku zrobi, chyba bardziej się przyda niż ścieżka bad utratą.

 5. wilku młodszy pisze:

  Bardzo dobra decyzja

 6. Gosc pisze:

  A co z parkiem wodnym dla dzieci?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły