Rusza akcja „Bezpieczny weekend”

Region

„Długi weekend” w sierpniu to czas kiedy wiele osób zdecyduje się na wyjazd za miasto. Pamiętajmy o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze. Policjanci z naszego regionu zapowiadają wzmożone kontrole na drogach wyjazdowych.

W tym roku 15 sierpnia (Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny oraz Święto Wojska Polskiego – dzień ustawowo wolny od pracy) wypada korzystanie bo w poniedziałek. Tym samym mamy nieco dłuższy, bo trzydniowy weekend. Wiele osób zdecyduje się zapewne na wyjazd. Pełne ręce roboty będzie miała za to policja, która w dniach 12-15 sierpnia będzie prowadzić akcję „Bezpieczny weekend”.

Policja będzie kontrolować nie tylko prędkość z jaką poruszać się będą kierowcy. Funkcjonariusze będą sprawdzać stan trzeźwości kierowców, stan techniczny samochodów oraz to czy dzieci przewożone są w fotelikach.

Mundurowi apelują również o odpowiednie zabezpieczenie domu przed wyjazdem. Dokładnie pozamykajmy okna i drzwi. Poprośmy sąsiadów, by zwrócili uwagę co się dzieje z naszym mieszkaniem. Możemy powierzyć im także klucze aby co jakiś czas otworzyli okno lub wieczorem włączyli światło. Taką opieką będziemy mogli się im odwdzięczyć w trakcie ich wyjazdu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Rusza akcja „Bezpieczny weekend””

  1. kpt. Nemo pisze:

    Znowu „akcja”, a codziennie nie można wyłapywać idiotów za kierownicą?
    Nie raz w czasie takich ” akcji” nie widziałem ani jednego patrolu. Ale „akcja” jest.

  2. miki pisze:

    a czy rowerzyści , operatorzy hulajnóg elektrycznych i nie tylko , też będą kontrolowani i karani za nie przepisowe jazdy w niedozwolonych miejscach ? rozumiem – wydano rozkaz i łapiemy auta , ale to nie zwalnia z obowiązku myślenia i działania prewencyjnego . bo rower nie ma rejestracji , nie płaci OC to nie warto łapać bo i tak ucieknie ?
    Miłej służby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły