Rozwój Pruszkowa wbrew Radnym

Pruszków

Obecna kadencja władz miasta Pruszkowa obfituje w ważne inwestycje drogowe, które służą mieszkańcom. Niejednokrotnie jednak działania Prezydenta Pawła Makucha oraz jego zastępcy Konrada Sipiery spotykają się z oporem ze strony radnych blokujących liczne inicjatywy.

Przebudowa ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej, która stała się drogą dwukierunkową na całej długości usprawniła ruch w tej części miasta. Bez tej inwestycji zrealizowanej przez Miasto Pruszków, nie byłoby możliwe wybudowanie łącznika ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej z ul. Sienkiewicza, które realizowało Starostwo Powiatowe. Dla płynności ruchu miało to ogromne znaczenie. Dziś kierowcy nie muszą stać w korkach na ul. Kościuszki.

Wyczekiwana przez lata przebudowa ul. Działkowej stała się faktem. Na odcinku od ul. Dębowej do tunelu pod torami PKP powstała nowoczesna i bezpieczna ulica – zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Szeroka jezdnia, obustronne chodniki, wydzielona asfaltowa ścieżka rowerowa służą użytkownikom ruchu. Mieszkańcy mogą również cieszyć się z licznych, nowych nasadzeń, które były ważną częścią inwestycji.

Kapitalnym i długo oczekiwanym, w poprzednich kadencjach, rozwiązaniem dla mieszkańców Malich była budowa łącznika ul. Piastowskiej z ul. Dolną. Dzięki tej inwestycji z Malich bez problemu wydostaniem się w kierunku Warszawy i Pruszkowa. Ważne rozwiązanie z punktu widzenia bezpieczeństwa i płynności ruchu. Przy realizacji inwestycji zadbano również o takie elementy jak: kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna, wodociąg, oświetlenie uliczne itp.

Z obserwacji wynika, że niebawem możemy spodziewać się oddania inwestycji związanej z budową ul. Europejskiej (robocza nazwa ul. Nowoinżynierska). Realizacja zadania ma fundamentalne znaczenie dla ruchu mieszkańców Gąsina. Dzięki niej szybciej dojadą do autostrady. Inwestycja odciąży ul. Waryńskiego, ul. Batalionów Chłopskich i ul. Łączniczek AK.

Nie można zapomnieć o kolejnej ważnej inwestycji, której postępy obserwujemy – wiadukt nad ul. Grunwaldzką. Realizowane zadanie usprawni ruch nie tylko w Pruszkowie, ale i w całym regionie. Efekty inwestycji będą już niebawem odczuwalne dla mieszkańców, zwiększy się bezpieczeństwo ruchu i jego płynność.

Inwestycje drogowe zrealizowane przez miasto Pruszków przyczyniły się do zwiększenia bezpieczeństwa oraz usprawnienia ruchu. Odczuwają to mieszkańcy, którzy mniej czasu spędzają w korkach, a także piesi czy rowerzyści, którzy zyskali chodniki i drogi rowerowe. Mniejsza ilość emitowanych spalin ma również wpływ na ekologię.

Czy Radni nie odczuwają tych zmian? Czy może nie chcą przyznać, że wpływają one pozytywnie na codzienne życie naszego miasta?

Radni zaczynają polemizować nie tylko z inwestycjami realizowanymi przez urząd miasta Pruszkowa, ale również z inwestycjami planowanymi na terenie Pruszkowa przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie (MZDW). Chodzi tu o przebudowę skrzyżowania Al. Wojska Polskiego z Al. Niepodległości, która wzbudza wiele kontrowersji, ale czy słusznie? Mieszkańcy od lat wnioskowali do władz Miasta o przebudowę skrzyżowania, które jest jednym z najniebezpieczniejszych w ciągu drogi 719 przebiegającej przez Pruszków. Planowana inwestycja zwiększy przepustowość – mamy szanse na brak korków w centrum miasta, ale przede wszystkim dzięki zaplanowanym lewoskrętom, zwiększy bezpieczeństwo na tej jakże uczęszczanej drodze.

Wymienione powyżej działania inwestycyjne udało się zrealizować przy determinacji władz miasta, jednak wiele zadań stoi pod znakiem zapytania albo zwyczajnie zostały wyrzuconych do kosza. Taka była decyzja radnych, którzy wielokrotnie wyrazili niechęć wobec planów prezydenta Pawła Makucha i zastępcy Konrada Sipiery. W odpowiedzi na propozycję wodnego placu zabaw, konkurs architektonicznego na plac miejskich czy odtworzenia pruszkowskich dech władze miasta usłyszały „nie”. Radni z dystansem podchodzą do środków pozyskiwanych przez miasto. Nie chcieli wprowadzić do budżetu 2,4 mln zł na budowę zadaszonego boiska przy szkole podstawowej nr 1. Dyskutowano również nad zasadnością dofinansowania na rozbudowę SP 3 w wysokości 25,5 mln zł. Na szczęście ta bardzo potrzebna inwestycja jest już w toku i każdego dnia możemy obserwować postępy prac. Miejska kryta pływalnia „Kapry”, to chętnie odwiedzane przez mieszkańców Pruszkowa miejsce. Pływalnia mogłaby wyglądać inaczej, planowano zagospodarowanie parteru, ale przeciw stworzeniu funkcjonalnej strefy SPA stanęli radni.

Lista zatrzymanych przez radnych inwestycji jest długa. Nie wszystkie inwestycje zostały jednak wstrzymane. Jak pisaliśmy na początku, w Pruszkowie prężnie prowadzone są inwestycje drogowe, w miejskich parkach powstały fantastyczne place zabaw, z których chętnie korzystają zarówno mieszkańcy Pruszkowa jak i odwiedzający miasto goście, powstają nowe tereny zielone i edukacyjne. Szkoda tylko, że każda z tych inwestycji, które są dla mieszkańców, jest okraszona niechęcią Radnych, którzy przecież powinni działać właśnie na rzecz mieszkańców i miasta.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Rozwój Pruszkowa wbrew Radnym”

  1. Komentator pisze:

    Łubu dubu, łubu dubu, Niech żyje nam prezes naszego klubu, Niech żyje, niech żyje nam!

    Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły