„Roztańczone rondo” już niedługo w Otrębusach

Brwinów

Mieszkaniec Brwinowa, Arkadiusz Kosiński, zgłosił do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza projekt pod nazwą „Roztańczone rondo”. Został on wybrany do realizacji i już w przyszłym roku teren wokół Ronda Zespołu Mazowsze zostanie zagospodarowany.

Chodzi o rondo znajdujące się u zbiegu ul. Natalińskiej i Piaseckiego w Otrębusach. W pasie drogi wojewódzkiej (ul. Natalińskiej), na niewielkim placyku obok ronda, zostanie ustawiona naturalnej wielkości rzeźba z brązu przedstawiająca parę tancerzy w strojach ludowych.

Jednak nie chodzi o samą rzeźbę. Teren wokół niej również zostanie zagospodarowany, i to w szczególny sposób. Rośliny, które znajdą się wokół ronda są starannie dobrane pod względem wpływu na środowisko, ochrony przed hałasem, zanieczyszczeniem powietrza i gleby. Będą one również spełniać funkcję estetyczną – będą cieszyć oko przez cały rok (zmienność kolorystyczna kwiatów, traw i liści, pokrój liści, gałęzi drzew i wysokość roślin).

Wokół ronda posadzone zatem zostaną graby kolumnowe, budleje różowe, jaśminowce, trawiny, krzewuszki, tawuły i trzmieliny. W zalewanych okresowo nieckach pojawią się kosaćce, tojeści, sadźce i turzyce. Ponadto nasadzenia zdobić będą rozchodniki, jeżówki, a także ozdobne trawy. Nie może zabraknąć też królowych kwiatów – róż.

Wszystkie rośliny są dość odporne na warunki pogodowe, a ich pielęgnacja nie będzie wymagała dużych nakładów pracy – informuje brwinowski Urząd. Już nie możemy doczekać się realizacji tej inwestycji. A Wy?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “„Roztańczone rondo” już niedługo w Otrębusach”

 1. Mieszkaniec Brwinowa pisze:

  Przez przypadek „zgłaszający mieszkaniec Brwinowa” jest jednocześnie Burmistrzem ?? 🙂 🙂

 2. Fan pisze:

  Rzeźba jakby wykopana z późnych lat 40. Pierwsza w powiecie w stylu realizmu socjalistycznego. Ale też w tym smutnym, komunistycznym czasie zespół powstał. Taka jest jego geneza. Ci paskudni, krwiożerczy towarzysze dbali o kulturę polską o wiele bardziej niż nasi współcześni przecudowni ojcowie polskiej demokracji.

 3. BRW pisze:

  A kto jest autorem rzeźby? Tajemnica?

 4. Brwinowianin pisze:

  A czym różni się to rondo od ronda w Parzniewie, które jest zaniedbywane , trawa nie skoszona ? Nie można nasadzić tam jakiś ozdobnych roślin skoro o trawniki nie potraficie zadbać ?

  • Mieszkaniec Brwinowa pisze:

   Potrzebny jest „zgłaszający mieszkaniec”…. może tak wielbłąda w Parzniewie postawimy ??

  • Janina pisze:

   Pewnie jest słabo widoczne. Niestety w naszej gminie remontuje się wszystko co widać i każdy może to zobaczyć i podziwiać potem naszego włodarza. Wszystko czego nie widać i jest na uboczu gmina nie remontuje.

   • Brwinowianin pisze:

    Janino ,niekoniecznie. Schody w tunelu na ul. Pruszkowską są usytuowane w SAMYM CENTRUM . Kosiński obiecywał ich remont. Tymczasem prowizorycznie je naprawiono na blachowkręty , deski itp. Tylko patrzeć jak jakieś dziecko w letnich sandałkach sobie tam nogę rozharata . To cud, że jeszcze nic złego się tam nie stało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły