Wyrzutnie Patriot rozstawione na Bemowie [FOTO]

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej poinformował w niedzielę, że wyrzutnie Patriot zostaną rozstawione na warszawskim lotnisku na Bemowie. Sprzęt jest już w stolicy.

MIM-104 Patriot to amerykański system przeciwlotniczy i przeciwrakietowy ziemia-powietrze umieszczony na mobilnej platformie samochodowej. Jest on przeznaczony do zwalczania samolotów, bezzałogowych statków powietrznych, taktycznych pocisków balistycznych oraz pocisków manewrujących. Polska wybrała system Patriot jako podstawę programu obrony powietrznej średniego zasięgu Wisła.

W niedzielę system trafił na warszawskiej lotnisko Bemowo. – To ważny element szkolenia żołnierzy z 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej – zaznaczył w swoim wpisie na Twitterze Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

Część zdjęć naszej redakcji udostępnił serwis Wawa Hot News 24

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 12

12 odpowiedzi na “Wyrzutnie Patriot rozstawione na Bemowie [FOTO]”

 1. Polak pisze:

  Na Bemowie, żeby elita w rasie „w „mogła szybciutko opuścić Kraj

 2. adam zadowolony pisze:

  gdyby szukali celów to poproszę w dom teściowej… byłej teściowej ;-)) w nocy śpi jak zabita .. dla celnego celowniczego krzynka oryginalnego ” łyskacza ” oraz dozgonna wdzięczność zięcia .. byłego zięcia ;-))

 3. Anonim pisze:

  no to teraz wiadomo po co w ,,sztolycy,, taki kawał pustkowia, wszystkie dawne zakłady pracy rozdupczyli ,a to pole kartofli zostało

 4. Kanonierzy JW 36 88 pisze:

  Za komuny by!a 3 Łużycka Dywizja Artylerii Rakietowej w skład której wchodziło 16 Dywizjonów rozmieszczonych dookoła Warszawy. Obecny dylemat Błaszczak chwali się J E D N Y M systemem Patriot w fazie szkolenia. Czy Polska ma jeszcze armię czy tylko batalion pokazowy na defilady aby PiS i Duda mógł prężyć wątłe muskólý ?

 5. KomsomolskajaPrawda pisze:

  …za tuska to co najwyżej by nam przywieźli zestaw łuków i kusz…bo przecie ówczesny prezydent komorowski z PO-KO-TRZASK.2050 mówił, że Polska nie potrzebuje armii, a jak będzie taka potrzeba to polski pilot i na drzwiach od stodoły poleci …I dziś ci antypolacy , których celem było osłabianie Polski mają ciągle blisko 50% poparcia społecznego ?!
  Za czasów nierządów z PO-PSL zlikwidowano w Polsce 629 jednostek wojskowych !!!
  To jest wręcz niewyobrażalne

  • kretynek znowu nadaje pisze:

   Wznowili internet w Tworkach?

  • Dicaprio pisze:

   O jezu już Janusz prawdziwy Polak patriota !!! Ty wiesz najlepiej No pewnie ta mhm… weź ty idz już stad zmykaj raz raz raz

  • Antyćpun pisze:

   To prawda, szczera prawda

  • Totylkoja pisze:

   KomsomolskajaPrawda, nie kłam nierządnico. W 2007 roku to nierząd PiS podjął decyzję o rozwiązaniu 3. Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Romualda Traugutta w Lublinie. Obecnie zamiast wojska mamy prywatną armię maca’rewicza.

  • Obywatel pisze:

   Co ty człowieku wiesz w tej sprawie… ja nie jestem zwolennikiem żadnej opcji politycznej, ale jak widzę, opluwać można każdego, bez jakiejkolwiek wiedzy na temat stanu armii…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły