Rozpoczynają się odbiory pływalni na Gomulińskiego [FOTO]

Jedna z bardziej wyczekiwanych przez mieszkańców powiatu pruszkowskiego inwestycji przechodzi odbiory. Kiedy otwarcie?

O basenie przy ul. Gomulińkiego w Pruszkowie mówi się od rozpoczęcia jej budowy. Obiekt stanął przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych. Inwestycja jest realizowana przez powiat pruszkowski.

Pierwotnie jej budowa miała zakończyć się we wrześniu, jednak przez konieczność zastosowania zmian projektowych w konstrukcji dachu budynku, aby dostosować go do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych aneksowano umowę. Spodziewaną datą otwarcia wówczas był przełom 2023 i 2024 roku.

To jednak nie zostało zrealizowane. Umowa z wykonawcą znów była aneksowana. Jak poinformował Starosta Powiatu Pruszkowskiego Krzysztof Rymuza w swoich mediach społecznościowych – Pierwsze wypełnienie niecki pływalni to początek odbioru inwestycji – pisze. To oznacza, że obiekt wszedł w ostatnią fazę i jest sprawdzany pod kątem bezpieczeństwa pożarowego, technicznego i innych.
Mieszkańcy wciąż pytają o datę otwarcia basenu. W jednym z komentarzy włodarz powiatu napisał, że prawdopodobnie pływalnia zostanie otwarta w marcu.

Całość będzie kosztować ponad 30 mln zł, z czego prawie 11 mln to dotacje z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – edycja 2020.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “Rozpoczynają się odbiory pływalni na Gomulińskiego [FOTO]”

 1. Piotr pisze:

  Jeśli na nowy basen przeniosą się wszystkie szkółki pływackie i instruktorzy po 15, a do 15 będą tylko szkoły, to na Kaprach się trochę rozluźni.

 2. Marian pisze:

  i tak znowu puszczą tam szkółki 24h na dobę i mieszkaniec będzie się tłumił na jednym torze

 3. Janek Kos pisze:

  Wszystko super, tylko dlaczego dwa baseny są po tamtej stronie miasta, a żadnego po przeciwnej.

 4. Pk pisze:

  Czy ten basen będzie mial strefe z saunami?

 5. Posnania pisze:

  Eee kto tam bd chodził do tych drilowców z mechanow.

 6. ABSOLWENT MOSU pisze:

  TYLKO żeby nie zapomnieli o uczniach, pływalnia dla mieszkańców powinna być otwarta od godziny 16, kiedy to już ostatni uczniowie wychodzą ze szkoły. Pływalnia została stworzona głównie dla nich, dla sportowców. Mieszkańcy mogą dowolnie wybrać się na kapry gdzie będzie mniej osób i kolejek bo klasy sportowe nie będę musiały już korzystać z tej pływalni.

 7. dsad pisze:

  Jaka długość, głębokość pływalni? Mam nadzieję że to nie jest kolejny obiekt typu 25m 2M – bo takich w okolicy jest multum i nikomu nie są potrzebne kolejne

  • Anonim pisze:

   Nikomu nie potrzebne??? To przejdź się na ten drugi basen w Pruszkowie, przecież tam jest taki tłum zazwyczaj ze nie ma szans na normalne pływanie.

   • dsada pisze:

    Tak, nikomu nie potrzebne. W samej najbliższej okolicy pruszkowa jest 7 basenów, kto komukolwiek każe chodzić na kapry? Kapry przecież od 10 lat sie nie nadają do niczego a ludzie tam tłumami chodzą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11357

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
8933

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8416

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7282

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5746

Najczęściej komentowane

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
100

Piastów z nowym burmistrzem

Piastów / Wybory 2024
38

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
22

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
16