Rozlicz PIT łatwo i bezpiecznie

Region

Zbliża się termin rocznego rozliczenia podatkowego – jak co roku, do 30kwietnia musimy wypełnić PIT i złożyć go w Urzędzie Skarbowym. Rozliczając podatek za 2009 rok warto pamiętać o podstawowych ulgach, jakie nam przysługują:

– ulga prorodzinna – za każde dziecko możemy odliczyć od dochodu  92,67 zł miesięcznie
(1112,04 zł rocznie);
– ulga na Internet – podatnik może odliczyć od dochodu wydatki poniesione z tytułu użytkowania Internetu w miejscu zamieszkania do kwoty 760 zł rocznie;
– ulga budowlana – przysługuje podatnikom, którzy w latach 2002-2006 zaciągnęli kredyt
na mieszkanie;
– ulga rehabilitacyjna – przysługuje osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom; odliczeniu podlegają m.in. wydatki na leki specjalistyczne, przewodników czy użytkowanie samochodu;
– darowizny na cele pożytku publicznego, w tym na cele kultu religijnego; odliczeniu podlega kwota do wysokości 6% dochodu.

Dla wielu z nas wypełnienie PIT-u to nie lada wyzwanie. Od kilku lat zaufanie coraz większej liczby podatników zdobywają bezpłatne programy do rozliczenia podatkowego. Są one najczęściej intuicyjne w obsłudze, same dokonują obliczeń, pozwalają również na elastyczne cofanie się
i dokonywanie zmian w zeznaniu bez konieczności przepisywania danych, jak ma to miejsce w przypadku formularzy „papierowych”. Warto skorzystać z narzędzia bezpiecznego i sprawdzonego, posiadającego np. rekomendację Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Jeden z najpopularniejszych tego typu programów udostępnia bezpłatnie na swoich stronach internetowych Fundacja NADZIEJA, która zajmuje się promowaniem przedsiębiorczości. Darmowy program PIT 2009 można pobrać pod adresem: www.fundacja-nadzieja.org.pl.

Nie płać księgowemu – sam wypełnij swojego PIT-a za 2009 rok. Z profesjonalnym programem  do rozliczeń podatkowych nie jest to takie trudne!

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.