Rozbudują szkołę w Młochowie

Młochów

Za rok szkoła podstawowa w Młochowie będzie miała zupełnie inny kształt. Gmina Nadarzyn ogłosiła przetarg na rozbudowę placówki.

Dzieci przebywa, a możliwości lokalowe szkoły są ograniczone. Aby zapobiec ewentualnym problemom, gmina Nadarzyn woli dmuchać na zimne. Stąd decyzja o rozbudowie placówki. –  Projekt zakłada dobudowę nowego skrzydła funkcjonalnie połączonego z istniejącym budynkiem szkoły. Dzięki rozbudowie obiekt wzbogaci się o 5 klas lekcyjnych wraz z zapleczami, obszerną pracownie plastyczną, świetlicę wraz z stołówką oraz punktem kuchenno-wydawczym (posiłki z cateringu), szatnię, zaplecze sanitarne – informuje nadarzyński urząd.

Dobudowana część będzie dwukondygnacyjna, w poziomie parteru przewidziano dwa niezależne dodatkowe zewnętrzne wejścia. Nie zapomniano również o osobach niepełnosprawnych. – Powierzchnia zabudowy rozbudowy to 542,8m2, powierzchnia użytkowa 749,68m2 a kubatura to 5236,0m3. Dzięki instalacji platformie zainstalowanej w nowej klatce schodowej obiekt zostanie udostępniony osobom niepełnosprawnym – podaje gmina.

Oferty na rozbudowę szkoły w Młochowie można składać do 25 września. Termin zakończenia realizacji zadania określono na 29 czerwca 2018 roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.