Rozbudowa SP3 idzie pełną parą

Pruszków

Trwają prace związane z rozbudową budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie.

Po kilku przetargach w końcu udało się znaleźć firmę, która zajmie się na rozbudowę, przebudowę i nadbudowę Szkoły Podstawowej nr 3 Pruszkowie. Wykonawcą została firma Unihouse S.A. Umowa z wykonawcą została podpisana 5 stycznia 2023 r.

W pierwszych miesiącach niewiele działo się na terenie budowy, ale obecnie postęp prac można śledzić każdego dnia. W pierwszym etapie wyburzone zostały części budynku, w których mieściły się szatnie. Rozpoczęły się również prace związane z nadbudową kolejnych kondygnacji szkoły. – W ramach realizowanej inwestycji powstaną, m.in.: dodatkowych nowoczesne sale dydaktyczne, nowoczesna biblioteka oraz stołówka z zapleczem kuchennym, nowy i bezpieczny plac zabaw dla zerówki. Obiekt dostosowany będzie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – wylicza Paweł Makuch, prezydent Pruszkowa.

Przypomnijmy. Szkoła zostanie rozbudowana o jedną kondygnację nad częścią dydaktyczną. Powstanie też nowa część budynku z głównym wejściem od strony ul. Kubusia Puchatka. W ten sposób szkoła zyska 12 nowych sal lekcyjnych, cztery pokoje pracy indywidualnej, bibliotekę, stołówkę w zapleczem kuchennym oraz nowe szatnie i pomieszczenia administracyjne. Tym samym znacznie poprawi się komfort nauki. Nowe sale pozwolą na zmniejszenie „zmianowości” pracy szkoły. Dziś z uwagi na ścisk konieczne jest prowadzenie nauki w trybie zmianowym. Obiekt zostanie również w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Nie tylko szkoła przejdzie metamorfozę. Zmieni się również teren wokół szkoły. Powstanie tu nowy plac zabaw dla uczniów „zerówek” i przebudowane zostanie wewnętrzne patio. Przewidziano również nowe nasadzenia zieleni oraz wymianę części ogrodzenia.

Na rozbudowę szkoły władzom miasta udało się  uzyskać dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Warto zaznaczyć że mowa tu o kwocie 25,5 mln zł brutto. Całkowity koszt inwestycji to 34 425 000,00 zł brutto.

Zakończenie prac planowane jest na II kwartał 2024 r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.