Rozbudowa Bodycha i Dworcowej z dofinansowaniem

Pruszków

12 grudnia podpisano umowę na dofinansowanie rozbudowy ul. Dworcowej i Bodycha. Ulice te po przebudowie będą dobrą alternatywą dla Al. Jerozolimskich.

Umowa na dofinansowanie rozbudowy ul. Dworcowej w Piastowie i ul. Bodycha w Regułach została podpisana w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. Dokument po stronie powiatu pruszkowskiego podpisał Starosta Pruszkowski – Krzysztof Rymuza, Członkini Zarządu Powiatu Pruszkowskiego – Agnieszka Kuźmińska oraz Skarbnik Powiatu – Małgorzata Zielonka. Po stronie Urzędu Wojewódzkiego wystąpił Sylwester Dąbrowski – I Wicewojewoda Mazowiecki.

Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 9,1 mln zł. Koszty podzielone są na kilka stron. Ponad 4,2 mln zł pochodzi z dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, 1,5 mln zł pochodzi z budżetu Piastowa, a 750 tys. zł – z budżetu gminy Michałowice. Pozostałą kwotę – przeszło 2,6 mln zł – pokrywa powiat pruszkowski.

Co zmieni się po przebudowie ul. Dworcowej i Bodycha? Remont będzie przeprowadzony na 668-metrowym odcinku od skrzyżowania ul. Dworcowej z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania ul. Bodycha z ul. Górna Droga. Znikną wysłużone betonowe płyty MON i trylinka, a zamiast nich pojawi się równy asfalt.

Po jednej stronie 6-metrowej jezdni pojawi się szeroki na 2 m chodnik, a po drugiej stronie – szeroki na 3 m ciąg pieszo-rowerowy. Zaplanowano też 20 zatok postojowych w tym dwie dla osób z niepełnosprawnościami. Będzie także przebudowana infrastruktura towarzysząca – sieć gazowa, elektroenergetyczna, telekomunikacyjna i oświetlenie uliczne.

Dzięki tej przebudowie kierowcy zyskają dobrą alternatywę dla Al. Jerozolimskich. Z uwagi na planowaną przez miasto Pruszków przebudowę ul. Grunwaldzkiej i zakładane tam rozwiązania drogowe, taka drogowa alternatywa mieszkańcom Piastowa i po części również Pruszkowa może okazać się bardzo przydatna.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Rozbudowa Bodycha i Dworcowej z dofinansowaniem”

 1. Brwinowianin pisze:

  Kolejna droga , która powstaje z programu rządowego PiS , a bez którego nie powstałaby nigdy !
  Tylko czy takiemu lewakowi z PO-KO-TRZASK-2050-NOWOCZESNA PSL da się takie informacje w ogóle jakoś wyperswadować, czy już żadne pozytywne procesy mózgowe nie są u nich możliwe ???

 2. abrakadabra pisze:

  Brak przebudowy skrzyżowania z ul. Regulską….

 3. Mieszkaniec tego rejonu pisze:

  Pokuszę się o komentarz.
  1. Ulica dworcowa do wiaduktu w Piastowie do ul. Sienkiewicza:
  a) w godzinach popołudniowych korek w kierunku centrum miasta często na całej długości parku – korek na wiadukcie.
  b) łuk drogi przy parku jest niebezpieczny z dwu powodów:
  – łuk
  – parkujące na łuku samochody do kebabu – dostawcy, klienci, policja również. Często stają jednymi kołami na chodniku, drugimi kolami na jezdni.
  b) przejście dla pieszych przy SP1. Co z tego że jest ograniczenie, co z tego że po przekroczeniu 40km/h zapala się czerwone światło. Nie ma policji, nie ma monitoringu, jazda na czerwonym z prędkością do 80km/h jest standardem.
  2. Trwająca przebudowa:
  a) rozorane skrzyżowanie Dworcowej i Sienkiewicza tuż przed zimą. Ki diabeł kazał im to robić w tym terminie bez szansy na kontynuację prac?
  b) zakaz ruchu na w/w skrzyżowaniu. Istnieje? raczej nie, samochody cały czas zasuwają przez plac budowy. Teren nie został zabezpieczony. Ustawić jerseye, bo nie dość że niszczą to co już zostało wykonane, to jeszcze sobie zrobią krzywdę.

  Czy ta ulica ma być alternatywą dla Alei Jerozolimskich? Jakim cudem? za wąska, z wąskimi gardłami, do ul. Górna Droga, nie do Regulskiej, z dużym korkiem na światłach w Regułach, z zerowymi patrolami policji teraz, a w przyszłości to się nie wypowiem. Chyba ktoś był fantastom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły