Rozbiórka dawnego Interszyku: płot będzie załatany

Region

Wreszcie pojawiły się taśmy zabezpieczające dziury w ogrodzeniu terenu, na którym stoją ruiny dawnej hurtowni odzieżowej Interszyk przy ul. Stalowej w Pruszkowie. Od zarządcy obiektu otrzymaliśmy zapewnienie naprawy.

Liczyliśmy, że po naszym artykule (WPR69) sytuacja się poprawi, a nawet rozwiąże. Tymczasem jeszcze się pogorszyła. Dziura w płocie jest większa i tworzą się następne. O temacie tym przypomnieliśmy inspektorowi nadzoru budowlanego. We wtorek przed południem dziury w ogrodzeniu zostały zabezpieczone taśmą.

O postęp w postępowaniu wyjaśniającym zapytaliśmy inspektor nadzoru budowlanego, Hannę Kanię. OKazało się, że przez dwa miesiące jednostce tej udało się ustalić to, co podawaliśmy w naszej poprzedniej publikacji. Działka należy do Skarbu Państwa, a użytkownikiem wieczystym jest firma Veris Hotele. Obecnie inspektor budowlany może jedynie wydać nakaz naprawienia ogrodzenia i nadzorować jego stan.

Na początku stycznia pisaliśmy, że nikogo nie mogliśmy zastać w siedzibie Veris Hotele, która mieści się na Ostoi. W końcu udało nam się dotrzeć do innej siedziby firmy. Otrzymaliśmy zapewnienie, że w przyszłym tygodniu ogrodzenie przy ul. Stalowej zostanie naprawione.

Przedstawiciele Veris Hotele powiedzieli, że wcześniejsze zlikwidowanie zagrożenia było niemożliwe ze względu na zalegający śnieg. Jednocześnie przyznali, że prosili policję i straż miejską o sprawdzenie, czy nie był to akt wandalizmu. Zgodnie ze słowami pracowników firmy Veris Hotele, służby mundurowe tego nie ustaliły.

Stan na początek roku:


(fot. MM)

Stan na 10 marca:


(fot. MM)

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.