Rowerowy początek lata w Brwinowie

Brwinów

Brwinowska Masa Krytyczna to impreza odbywająca się dwa razy do roku, w tym tradycyjnie na początek wakacji. 21 czerwca 2024 r. uczestniczyło w niej kilkuset rowerzystów.

Stowarzyszenie Projekt Brwinów organizuje w Brwinowie takie przejazdy rowerzystów już od niemal 14 lat. Brwinowska Nocna Masa Krytyczna jest wspólnym, odbywającym się wieczorem i po zmroku przejazdem kolumny zabezpieczanej przez Straż Miejską w Brwinowie, policję oraz druhów ochotniczych straży pożarnych, gdzie w spacerowym tempie jadą razem rodziny, grupy znajomych, mieszkańcy miasta i goście z innych miejscowości. Tempo nadają najmłodsi uczestnicy, których na początek peletonu zaprasza już na starcie prezes stowarzyszenia Grzegorz Horabik. Ideą Brwinowskiej Masy Krytycznej jest pokazanie rowerowej wspólnoty i aktywne spędzenie czasu. Organizatorzy zwracają też dużą uwagę na kwestie bezpieczeństwa – zakładanie kamizelek odblaskowych, odpowiednie oświetlenie roweru oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Podczas postoju na trasie jest czas na poruszenie tych ostatnich kwestii przez eksperta – w tym roku był to funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. Dla osób poruszających się zwykle na swoich codziennych trasach „od punktu A do punktu B” taka impreza jest też okazją do zobaczenia nieznanych lub rzadko odwiedzanych rejonów miasta.

Czerwcowa Brwinowska Masa Krytyczna odbywa się zwykle w dniu zakończenia roku szkolnego. Dla wielu uczestników jest sygnałem rozpoczęcia wakacji. W liczącym kilkaset osób peletonie jadą obok siebie zarówno „stali bywalcy”, którzy już od dawna regularnie uczestniczą w takich przejazdach, ale organizatorów cieszy też to, że ciągle dołączają nowi. Przejazd daje też okazję do spotkania i rozmowy ze znajomymi i nawiązania nowych znajomości. Czerwcowa impreza tradycyjnie już kończy się ogniskiem, przy którym można upiec kiełbaski. Stowarzyszenie Projekt Brwinów zaprosiło przy okazji wszystkich uczestników na kolejne wydarzenia: 1 sierpnia – odbędzie się plenerowy seans filmu dokumentalnego związanego z Powstaniem Warszawskim, a pod koniec września – kolejna Brwinowska Masa Krytyczna.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Rowerowy początek lata w Brwinowie”

  1. Maek pisze:

    Fajna inicjatywa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły