Rondo na Cierlickiej do remontu

Region

Mające zaledwie trzy miesiące rondo przy ulicy Cierlickiej w Ursusiemusi przejść kolejny remont. Zmodernizowane rondo zostanie przebudowane, bo dosłownie nie mieszczą się na nim autobusy i samochody ciężarowe.

Remont ulicy Cierlickiej dał się mocno we znaki nie tylko mieszkańcom Ursusa, ale i Piastowa czy Pruszkowa. Sznur samochodów przez blisko miesiąc blokował przejazd przez centrum Piastowa. Jednak nerwy i długie korki odeszły już w niepamięć, pytanie tylko na jak długo.

Za wąskie rondo

Już po samym otwarciu ronda pojawiły się problemy z jego użytkowaniem. Kierowcy samochodów ciężarowych i autobusów skarżyli się, że przejazd przez rondo jest jedną z najcięższych przepraw drogowych. Ze względu na swoje rozmiary pojazdy te, chcąc nie chcąc, musiały najeżdżać na chodniki czy inne elementy infrastruktury drogowej, często ryzykując nawet staranowaniem znaków. O ile kierowcy ciężarówek mogli sobie pozwolić na kilkuminutowa „gimnastykę” przy zjeździe, to niestety kierowcy autobusów nie mieli takiej możliwości – choć i tak zjazd z tego ronda powodował opóźnienia względem rozkładu.

Może zapomną

Niestety, nawet po nagłośnieniu sprawy zarówno w lokalnych jak i w ogólnopolskich mediach władze dzielnicy nie podjęły żadnych działań. Takie zachowanie jest bardzo zastanawiające, ponieważ wady ronda zostały odkryte tuz po jego oddaniu do użytku. Ponad to pogoda była nadal sprzyjająca, więc „kosmetycznej” przebudowy można było dokonać już dawno. Urzędnicy liczyli chyba, że kierowcy po prostu przyzwyczają się do utrudnień. Na szczęście tak się nie stało.

A winnych nie ma

Dziwi fakt, że władze dzielnicy nie widzą wielkiego problemu w tym, że jedna z większych inwestycji idzie do poprawki zaledwie kilka miesięcy po oddaniu. Wiceburmistrz dzielnicy Ursus, Wiesław Krzemień podkreśla, że projekt był zgodny ze wszystkimi normami i został zatwierdzony przez odpowiednie służby. Dodaje również, że szukanie winnych takiego stanu rzeczy mija się z celem, ponieważ jest to praktycznie niewykonalne.

Przebudowa już w kwietniu

Władze dzielnicy Ursus podkreślają, że przebudowa niesławnego ronda zaplanowana jest na kwiecień. Naprawa i rozszerzenie zjazdów zostanie wykonana przez tą samą firmę, która była wykonawcą wcześniejszego remontu. Najprawdopodobniej zrobi to za darmo. Jest nawet możliwość, że przebudowa zajmie drogowcom zaledwie jedną noc.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.