Wiadomości
Autor artykułu: red. | 30 sierpnia 2021 13:30 |
1
Region
Wakacje kończą się nieubłaganie. Dzieci od 1 września wracają do szkół w trybie stacjonarnym. Miejmy nadzieję, że już na zawsze.
To już drugi rok szkolny z koronawirusem w tle. Mimo że po dwóch wakacyjnych miesiącach (a niektórzy nawet po dłuższym czasie) uczniowie wracają do szkolnych ławek, my już wiemy, kiedy będzie wolne.
Pierwsza dłuższa przerwa szykuje się od 23 do 31 grudnia. Ponieważ Nowy Rok wypada w sobotę, uczniowie wznowią naukę 3 stycznia.
Kolejne dni wolne to ferie zimowe. W województwie mazowieckim w tym roku szkolnym będą w dniach 31 stycznia – 13 lutego. Następnie wiosenna przerwa świąteczna – 14-19 kwietnia.
Dodatkowymi dniami wolnymi od nauki będą:
– 14 października (czwartek) – Święto Edukacji Narodowej (Dzień Nauczyciela)
– 1 listopada (poniedziałek) – Wszystkich Świętych
– 11 listopada (czwartek) – Narodowe Święto Niepodległości
– 6 stycznia (czwartek) – Święto Trzech Króli
– 3 maja (wtorek) – święto Konstytucji 3 maja
– 16 czerwca (czwartek) – Boże Ciało.
Maturzyści swoją sesję egzaminacyjną rozpoczną 4 maja (środa). Egzaminy zakończą się 23 maja. Jest zmiana, jeśli chodzi o egzaminy ustne. W tym roku będą zdawali je jedynie abiturienci, którzy będą potrzebować ich, aby dostać się na studia. Część ustna odbędzie się w dniach 18-20 maja. Maturzyści, którzy nie będą mogli przystąpić do egzaminów w maju, będą mogli zdawać je od 1 do 15 czerwca. Ogłoszenie wyników matur zaplanowano na 5 lipca.
Również w maju (odbędą się egzaminy ósmoklasistów. W tym roku szkolnym przewidziano trzy egzaminy – z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. W przyszłym roku dodatkowo będzie można zdawać czwarty przedmiot. Egzaminy odbędą się w dniach 24-26 maja. Dodatkowa sesja egzaminacyjna zaplanowana jest na 13-15 czerwca. Ogłoszenie wyników 1 lipca.
Rok szkolny zakończy się 24 czerwca 2022 roku.
Wszystkim uczniom życzymy jak najlepszego roku szkolnego, bez konieczności powrotu do nauki zdalnej!
Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.
Najważniejsze że w związku ze zmianą Dyrekcji w sp4 jest szansa by sxkola stała się szkoła z klasami sportowymi a nie „katolicką ” . Może już nie będzie zabierania wf dzieciom.