Rok pod znakiem pandemii dla Kolei Mazowieckich

Stan epidemiczny w kraju odcisnął głębokie piętno na transporcie publicznym. Wszyscy przewoźnicy zakończyli 2020 rok z ogromnym spadkiem liczby przewozów. Z powodu pandemii Koleje Mazowieckie obsłużyły o ponad 20 mln pasażerów mniej.

Spółka w 2019 roku przewiozła 62,1 mln podróżnych. Rok później Koleje Mazowieckie odnotowały spadek do prawie 42 mln pasażerów. KM odniósł gorszy wynik ze względu na zmianę trybu pracy i nauki oraz ustanowiony limit w transporcie publicznym. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów przewoźnik zadbał o regularną dezynfekcję pojazdów oraz zachowanie zasad restrykcji sanitarnych przez pracowników. Pomimo zastosowania odpowiednich procedur spółka zakończyła 2020 rok z wynikiem 41,8 mln pasażerów. – Dane przewozowe są zbliżone do pierwszego roku funkcjonowania Kolei Mazowieckich. Wypracowane przez nas przez kolejne 15 lat wyniki zostały przekreślone przez pandemię. Mamy nadzieję, że rząd podejmie skuteczną i konsekwentną akcję szczepień, która nie tylko pozwoli naszym podróżnym wrócić do pracy i do szkół w trybie sprzed pandemii, ale też przyczyni się do odbudowania tego, co straciliśmy przez ostatni rok. Jako przewoźnik nie ustajemy w działaniach na rzecz bezpiecznego i coraz bardziej komfortowego podróżowania na Mazowszu, m.in. poprzez systematyczne włączanie do eksploatacji nowoczesnych pojazdów FLIRT. Przez cały ten trudny okres nasi pracownicy byli i są zaangażowani w działania na rzecz zachowania reżimu sanitarnego, szczególnie, jeśli chodzi o realizację przewozów. Systematycznie stosujemy także środki sanitarne niezbędne do dezynfekcji pojazdów. Dzięki rekompensacie otrzymanej od organizatora przewozów na Mazowszu, tj. samorządu województwa mazowieckiego, nie tylko udało nam się sprawnie przywrócić połączenia ograniczone na czas największych obostrzeń i najbardziej drastycznego spadku liczby osób korzystających z przejazdów naszymi pociągami, ale też zadbać o to, by mieszkańcy najdalszych terenów województwa mieli zapewnioną możliwość przejazdu. – informuje Robert Stępień, prezes zarządu KM. – Ponadto, mimo trudnej sytuacji, nie przestaliśmy angażować się w inicjatywy społeczne, jak m.in. 29. Finał WOŚP. Liczymy na to, że podróżni docenią to i stopniowo zaczną do nas wracać. Czekamy na nich – dodaje.

W 2020 roku Koleje Mazowieckie udowodniły, że nawet w okresie epidemicznym podróż pociągami może być bezpieczna.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Rok pod znakiem pandemii dla Kolei Mazowieckich”

  1. Nicky pisze:

    I to jest dobra wiadomość
    bo chytry dwa razy traci.
    Drastycznie wysokie ceny biletów odstraszają klijentów i drakońskie kary za brak biletu.
    Wiele razy byłem świadkiem aroganckiego traktowania osób, które pierwszy raz podróżowały i nie znały pojebanych zasad transportu kolejowego. Nieświadome osoby za kupno biletu w pociągu płaciły karę po kilkadziesiąt złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły