Rodzeństwo kradło buty. Usłyszeli 11 zarzutów

Grodzisk Maz.

Działania operacyjne grodziskich policjantów doprowadziły do wytypowania i zatrzymania dwójki osób podejrzanych o kradzieże sklepowe. Łącznie sklepy obuwnicze straciły 8,5 tys. zł .

Do policjantów z Grodziska Mazowieckiego wpłynęły dwa zawiadomienia o kradzieżach ze sklepów na terenie powiatu grodziskiego. W obydwu przypadkach trop prowadził do kobiety i mężczyzny, którzy działając wspólnie wynosili towar z placówek. Po wielu różnych ustaleniach i dokładnych analizach policjanci wytypowali i zatrzymali podejrzaną parę, która okazała się być rodzeństwem.

Podczas wykonywania wielu dalszych czynności dochodzeniowo-śledczych policjanci odkryli, że 38-latka i 42–latek kradli obuwie  także w sklepach tej samej sieci w czterech innych lokalizacjach znajdujących się na terenie województw mazowieckiego, łódzkiego i świętokrzyskiego. Ich łupem padły buty o łącznej wartości prawie 8,5 tysiąca złotych.

Policjanci zatrzymali 38-letnią kobietę i jej 42-letniego brata .Oboje byli w przeszłości karani za podobne przestępstwa i za aktualnie popełnione będą odpowiadać w warunkach recydywy.  38–latka usłyszała 6 zarzutów kradzieży, a jej 42–letni brat odpowie za udział w pięciu z nich. Za dokonanie kradzieży grozi im nawet po 7,5 roku pozbawienia wolności.

Postępowania w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Rodzeństwo kradło buty. Usłyszeli 11 zarzutów”

 1. Anonim pisze:

  Zapewne fani partii rządzącej.

  • Anonim pisze:

   Tak zadeklarowani fani tej poprzedniej. Liczyli że rząd ukradnie kolejne kilka pracowni uczciwie pracującym Polakom w formie podatku od cukru, wody, trawy czy co tam jeszcze PiS miał w zanadrzu i żeby się wybielić 50% ukradzionej kwoty da na bombelki i patusow, a drugie 50% na fundusz sprawiedliwości dla swoich ziomków. Ale nie pyklo kończy się grabienie pracujących żeby patologia mogła żyć nie pracując to poszli na robotę z hasłem „szlachta nie pracuje”.

   • Zos pisze:

    Nieee, teraz lewaki będą dawać na inżynierów że wschodu i południa. I na uśmiechniętą jak debil Polskę. Czekam aż was dupa zaszczycie od tego dobrobytu i pójdziecie na szczaw i mirabelki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły