Rewitalizacja Stawów Goliana

Region

Zarówno inwestycja w grodziskim Parku Skarbków, jak i rewitalizacjaStawów Goliana rozpoczną się na jesieni. Aby przyspieszyć prace, niecki stawów już teraz zostały oczyszczone z krzaków i zarośli.

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński zaznacza, że krzaki i zarośla z terenu Stawów Goliana zostały usunięte jeszcze przed okresem lęgowym ptaków. Wszystko po to, by jesienią od razu przystąpić do realizacji inwestycji. Najprawdopodobniej już w sierpniu zostanie podpisana umowa w sprawie dofinansowania z funduszy unijnych, które będą przeznaczone na rewitalizację Stawów Goliana, Parku Skarbków oraz Willi Radogoszcz.

We wrześniu zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie inwestycji. Dzięki temu, że teren został oczyszczony już teraz prace będą mogły rozpocząć się zaraz po wyborze zwycięzcy przetargu. Grodzisk Mazowiecki na ten cel pozyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 17 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.