RES zbiera na karetkę

Pruszków

Stowarzyszenie RES działa na terenie powiatu pruszkowskiego. Niesie pomoc tam, gdzie jej potrzeba. Teraz oni potrzebują pomocy – zbierają na zakup używanej karetki.

Stowarzyszenie RES to skrócie Ratownictwo Edukacja Sport – kwintesencja misji, którą niosą ze sobą jego członkowie. Większość z nich posiada kwalifikacje ratownicze. Mogliście ich poznać w czasie imprez plenerowych, np. w Gminie Michałowice podczas pokazów pierwszej pomocy lub symulacji wypadków. Współpracują z Państwowym Ratownictwem Medycznym na terenie powiatu pruszkowskiego.

Teraz zbierają fundusze na zakup używanej karetki. Część środków, które udało im się zebrać, przekazali na pomoc Ukrainie. Wolontariusze ze stowarzyszenia prowadzą patrole swoimi prywatnymi pojazdami. Częstokroć byli pierwsi na miejscu wypadków, udzielając pomocy jeszcze przed przyjazdem służb. Wszystkie koszty paliwa i środków medycznych ponoszą z prywatnych funduszy.

Karetka pozwoliłaby jeszcze skuteczniej nieść pomoc. To szansa na działanie w większej grupie ratowników i udzielanie pierwszej pomocy w stosownych warunkach. Planują kupno używanej karetki. Jej koszt określili na 95 tys. zł. Czekają na Waszą pomoc, aby sami mogli ją nieść.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “RES zbiera na karetkę”

 1. robot pisze:

  Czy chory przywieziony taką karetką ma szansę na przyjęcie do szpitala ? Czy dublowanie instytucji już istniejących ma sens ? Zapewne jest to piekna i szlachetna idea i chwała i podziw dla tych wszystkich ale przydałoby się jakieś objasnienie. Kiedy zadziała RES ? Czy to alternatywa dla Pogotowia. Pierwsze slyszę o takiej inicjatywie.

 2. bankier pisze:

  a pit za ubiegły rok mogę zobaczyć oraz okresowe rozliczenia podatkowe ? ostatnio mnożą się pomocowe stowarzyszenia potrzebujące pomocy 😀 czyli naszych pieniędzy ,

 3. ROBERT pisze:

  TO PO CO BYLO ODDAWAC NA UKRAINE

 4. ROBERT pisze:

  CZYLI WSZYSTKO NA UKJRAINE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły