Reprezentant naszego regionu Mistrzem Mowy Polskiej?

Region

Już po raz dziesiąty przyznany zostanie tytuł Mistrza Mowy Polskiej.Czy któryś z przedstawicieli naszych władz, bądź artystów mieszkających na naszym terenie miałby szansę otrzymać tak ważne wyróżnienie?

Historia konkursu jest już bardzo bogata. Laureatami nagrody zainicjowanej przez Magazyn Konsumenta Solidna Firma, były znakomite osobistości, m.in. Gustaw Holoubek, Jan Nowak-Jeziorański, Krzysztof Zanussi, Anna Dymna czy Bogusław Kaczyński. W tym roku nominowani są już m.in. senator Andrzej Person, czy dziennikarka TVN Beata Tadla.

Swoich kandydatów do nagrody Mistrza Mowy Polskiej każdy może zgłaszać do 7 kwietnia. Może więc, mając na względzie lokalny patriotyzm, zgłosić powinniśmy któregoś z naszych włodarzy? Być może prezydent Pruszkowa Jan Starzyński, bądź burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński wygraliby z Personem? A może taki Andrzej Guzik rządzący w Brwinowie by się nadał? To by dopiero była duma dla miasta. I atut w tegorocznych wyborach.

Może jednak lepiej postawić na artystów lub dziennikarzy? W Komorowie mieszka Katarzyna Pakosińska z Kabaretu Moralnego Niepokoju, a w Milanówku komentator sportowy Włodzimierz Szaranowicz.

Co myślicie o tych kandydatach? Może macie swoje typy? Piszcie w opiniach lub na kontakt@wpr24.pl. A kandydatury zgłaszajcie na www.mistrzmowy.pl.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.