Remontu nie ma, a SKM zmieniła rozkłady

Region

Planowana na marzec modernizacja przejazdu kolejowego w Woli Grzybowskiej na trasie do Sulejówka nie odbyła się ze względu na złą pogodę. Polskie Linie Kolejowe przesunęły remont na kwiecień, przewoźnicy nie zdążyli jednak przywrócić normalnych rozkładów.

Plan PKP PLK zakładał remont przejazdu w Woli Grzybowskiej w dniach 12-14 marca (pisaliśmy o tym tutaj). Niestety zima pokrzyżowała plany kolejarzom. Jak tłumaczył dyrektor PKP PLK, Jan Telecki, remont nie mógł zostać przeprowadzony z uwagi na niskie temperatury. Został przesunięty na kwiecień.

Teoretycznie pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej powinny w tym wypadku jeździć zgodnie z regularnym rozkładem. Kursują jednak tak, jakby remont się odbywał. Leszek Walczak z SKM tłumaczy, że PKP PLK za późno przesłała informacje o odwołaniu remontu. PLK ripostuje, że o zmianach informowało już we wtorek.

W związku z remontem odwołanych zostało 6 pociągów, inne jeżdżą według zmienionego rozkładu. Bilety Kolei Mazowieckich są honorowane w pociągach SKM tylko na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.