Remontowali i… okradli

Uncategorized

2600 zł – tyle warty był sprzęt, który został ukradziony przez dwóch mężczyzn z remontowanego przez nich mieszkania. Sprawę zgłosił właściciel. Podejrzanych zatrzymano, a sprzęt wrócił do właściciela.

Okoliczności zatrzymania relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Zych z grodziskiej komendy – Gdy tylko do grodziskiej komendy dotarło zawiadomienie o kradzieży elektronarzędzi, do działań wykrywczych natychmiast przystąpili krymianalni. Policjanci ustalili, że tego przestępstwa mogło dokonać dwóch pracowników, którzy zajmowali się remontem mieszkania właściciela.

Gdy tylko udało się ustalić adres, pod którym mogą przebywać podejrzani 26- i 30-latek, funkcjonariusze niemal od razu się tam pojawili. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Skradzionego sprzętu jednak nie było już w tym miejscu. Policjanci szybko ustalili gdzie mógłby być sprzedany.

Przedmioty odnalazły się w jednym z lombardów. Funkcjonariusze odzyskali elektronarzędzia, których wartość oszacowano na 2600 zł.

Mężczyznom przedstawiono zarzut kradzieży. Obaj przyznali się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddali karze. Za to przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.