Remont na torach, utrudnienia w ruchu SKM

Region

W dniach 23-26 kwietnia odbędzie się przełożony remont przejazdu kolejowego w Woli Grzybowskiej. To spowoduje utrudnienia w kursowaniu pociągów SKM, o czym poinformował nas ZTM.

Do remontu miało dojść w połowie marca. Z tego względu spółka SKM częściowo zmieniła rozkład jazdy. PKP PLK w ostatniej chwili odwołało jednak modernizację ze względu na zbyt niskie temperatury. Teraz warunki pogodowe nie powinny przeszkodzić w pracach.

Organizacja ruchu SKM

Część pociągów w kierunku Sulejówka Miłosnej pojedzie na skróconej trasie tylko do stacji Warszawa Rembertów. Krótsza będzie także trasa części pociągów w kierunku Pruszkowa – rozpoczną bieg na stacji Warszawa Rembertów.

Dodatkowo w dniach 24 i 25.04.2010 r.:

Pociąg relacji Warszawa Wschodnia – Sulejówek Miłosna, odjeżdżający planowo ze stacji Warszawa Wschodnia o godz. 5:45 zostanie odwołany, a pociąg relacji Sulejówek Miłosna – Pruszków, odjeżdżający planowo ze stacji Sulejówek Miłosna o godz. 6:34 zostanie skrócony i rozpocznie bieg na stacji Warszawa Wschodnia.

Pozostałe pociągi będą kursowały według specjalnego rozkładu jazdy opracowanego na czas robót, przy czym pociągi w kierunku stacji Warszawa Rembertów, na odcinku Sulejówek – Rembertów będą kursowały lewym torem (patrząc w kierunku jazdy) i będą odjeżdżały z peronów przeznaczonych dla przeciwnego kierunku jazdy.

W okresie objętym utrudnieniami w ruchu, wszystkie bilety ZTM będą honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich, a  wszystkie bilety Kolei Mazowieckich – w pociągach SKM, jednak tylko na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.