Remont tunelu w Brwinowie nadal bez projektu?

Brwinów

Brwinowski magistrat ogłosił niedawno kolejny przetarg na przebudowę fragmentu ul. Biskupickiej, obejmujący także tunel pod torami PKP. Zgłosił się jeden chętny, ale jego oferta znacznie przewyższa założony przez gminę budżet.

Przypomnijmy: chodzi o ponad 200-metrowy odcinek drogi pomiędzy ul. Rynek 4 do przejścia dla pieszych przy Rondzie Wacława Kowalskiego. W projekcie wykonawca powinien uwzględnić przebudowę jezdni i opasek drogi, a także odwodnienia jezdni z odcinkiem kanalizacji deszczowej do przepompowni. Do remontu będzie również mur oporowy po obu stronach oraz cztery odcinki barier ochronnych na murze oporowym. Styl nowych barier powinien nawiązywać do stylu barier, które zamontowano w 2019 roku po wschodniej stronie jezdni.

Na nowo ma być zaprojektowane odwodnienie drogi. Na nowo wybudowane mają być schody i pochylnie, ma pojawić się też sygnalizacja świetlna informująca o przejezdności tunelu. Cały projekt miał być wykonany do 20 grudnia 2024 roku.

W odpowiedzi na ogłoszenie zgłosił się jeden oferent – firma IDEA z Pruszkowa z kwotą 338 tys. zł. Brwinowski magistrat zakładał 170 tys. zł, zatem jedyna oferta dwukrotnie przewyższa założony budżet. Urząd nie podjął jeszcze w tej sprawie decyzji.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Remont tunelu w Brwinowie nadal bez projektu?”

 1. Brwinowianin pisze:

  Rondo koło Dino kosztowało 5,5 mln zł, a tu mamy tymczasem 200 metrów drogi + remont tunelu (ścian) , + nowe odwodnienie tunelu, + przepompownia, + nowe balustrady …za 170 tys zł :)?
  Czy Kosiński się pogubił , czy głupiego szuka?

  • Dr. Huckenbush pisze:

   Może sam wyremontuje za tą kwotę i w ten sposób pokaże jak to w cudowny sposób zrobić.

  • Franek pisze:

   Ale to jest przetarg na projekt przebudowy, a nie na roboty budowlane…

  • xxx pisze:

   Czytaj ze zrozumieniem. Chodzi o koszt zrobienia projektu a nie wykonanie remontu.

  • Paweł pisze:

   Przecież mowa jest o projekcie a nie inwestycji póki co.

   • Brwinowianin pisze:

    @Cytat:
    „Brwinowski magistrat ogłosił niedawno kolejny przetarg na przebudowę fragmentu ul. Biskupickiej, obejmujący także tunel pod torami PKP. Zgłosił się jeden chętny, ale jego oferta znacznie przewyższa założony przez gminę budżet.”

    TAK WIĘC CZYTAM ZE ZROZUMIENIEM , to autor tekstu nie napisał precyzyjnie 🙂

    A skoro (jeśli) koszt samego projektu ma kosztować ponad 300 tys zł to już „lekka” przesada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły