Remont Sokołowskiej może ruszać

Przy ul. Sokołowskiej w gminie Michałowice powstanie ciąg pieszo-rowerowy. Władze Powiatu Pruszkowskiego podpisały umowę z wykonawcą prac i wprowadziły go na teren budowy. Niebawem powinny ruszyć prace.

Ulica Sokołowska w gminie Michałowice to bardzo zatłoczona droga. Kłopot w tym, że nie ma tu chodnika i ścieżki rowerowej, która umożliwiłaby pieszym i rowerzystom wygodne przemieszczanie się wzdłuż ulicy. To ma się jednak zmienić.

Przypomnijmy: rozbudowa obejmie m.in. wykonanie ciągu pieszo-rowerowego wraz z przejściami dla pieszych i przejazdami dla rowerzystów na skrzyżowaniach, wykonanie pasów zieleni, przebudowę: sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Sokołowskiej z ul. Rodzinną, sieci oświetlenia ulicznego, chodników oraz peronów przy przystankach autobusowych oraz wykonanie krawężników.

We wtorek 9 stycznia odbyło się wprowadzenie wykonawcy firmy ROKOM Sp. z o.o. na plac budowy. – W przekazaniu terenu inwestycji udział wzięli m.in.: Krzysztof Rymuza, Starosta Pruszkowski oraz przedstawiciele: Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Pruszkowie i wykonawcy

Koszt inwestycji to 13,6 mln zł. Inwestycje wesprze Gmina Michałowice kwotą 1,5 mln zł. Władze Powiatu Pruszkowskiego otrzymały dofinansowanie na tę inwestycję w wysokości 9,9 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Planowany termin zakończenia prac to 6 czerwca.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Remont Sokołowskiej może ruszać”

 1. WKURzoNY pisze:

  No zayebiście!!!
  Nie dość że „Aleje” w przebudowie to jeszcze ta alternatywa do Stolicy będzie w remoncie {i zwężeniu zapewne} do tego strajk na WuKaDce i można się położyć i kisnąć 🙎

 2. dsad pisze:

  droge rowerową zbudujcie, a nie ciąg pieszo rowerowy którego nikt nie chce

 3. DO TĘPAKÓW pisze:

  Tępe skute łby! Nadal tworzą buble budowlane i kojarząc pieszych razem z rowerzystami ? To może niech zrobią rozróżnienie na rowery- rower-…i rowery ?!!! Bo raczej kolarzówką to nikt nie będzie po chodnikach wśród pieszych jeździć, albo rowerem elektrycznym !!!
  PACANY TĘPE KTO TAK PROJEKTUJE!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły