Recepta na zbyt głośne samochody

Region

Ruch drogowy, hałas i spaliny to dość uciążliwy kłopot wielumieszkańców. Mężczyzna z Grodziska Mazowieckiego postanowił w dość niecodzienny sposób walczyć z nadmiernym hałasem.

W piątek, 26 marca około godziny 21:00 funkcjonariusze z grodziskiej komendy zostali wezwani na interwencję przy ulicy Ułańskiej. Po dotarciu na miejsce okazało się, że uszkodzeniu uległ samochód osobowy. Przyczyną zniszczenia był kamień. Podczas rozmowy właściciel zniszczonego pojazdu wyznał, że jadąc ulicą Ułańską usłyszał uderzenie w błotnik samochodu. Gdy 20 minut później również przejeżdżał tą drogą nadlatujący kamień uderzył w pokrywę silnika.

Kierowca uszkodzonej mazdy wskazał policjantom kierunek, z którego nadleciał kamień. Funkcjonariusze przed wejściem do budynku znajdującego się na posesji zobaczyli ułożony na schodach stos kamieni. Jak się okazało stworzył go 54-letni Mirosław B. Mężczyzna przyznał się, że rzucał kamieniami w nadjeżdżający samochód. Tłumaczył, że bardzo przeszkadzał mu uliczny hałas. W ten sposób chciał zmusić kierowców by przestali jeździć ulicą, przy której mieszka.

Właściciel uszkodzonego samochodu wycenił straty na 2 tysiące złotych. 54-letni Mirosław B. usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia, zastosowano wobec niego dozór policyjny. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.