„Razem bezpieczniej” w powiecie pruszkowskim

Pruszków

20 października Starosta Powiatu Pruszkowskiego podpisał umowę z Wojewodą Mazowieckim na dofinansowanie bezpiecznych przejść dla pieszych na terenie powiatu.

Dotacja wyniesie 100 tys. zł i została przyznana w ramach „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024”. Na co powiat otrzymał dofinansowanie?

Pieniądze pomogą w realizacji zadania „Bezpieczne przejścia dla pieszych w Powiecie Pruszkowskim – inwestycja w infrastrukturę oraz w edukację mieszkańców, edycja 2022”. Obejmie ono budowę sygnalizacji świetlnej i doświetlenie przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ul Armii Krajowej, Pęcickiej, Ireny i Kwiatów Polnych. W ramach zadania zostanie nagrany również spot profilatyczno-edukacyjny, a także będą zakupione odblaski.

Całkowita wartość zadania wyniesie ponad 338 tys. zł. Dofinansowanie wyniesie 100 tys. zł.
Umowę podpisali Krzysztof Rymuza – Starosta Powiatu Pruszkowskiego – oraz Konstanty Radziwiłł – Wojewoda Mazowiecki. W wydarzeniu udział wzięli także Wojciech Herner, Członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego i Małgorzata Zielonka, Skarbnik Powiatu Pruszkowskiego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “„Razem bezpieczniej” w powiecie pruszkowskim”

  1. ToTylkoJa pisze:

    100 tyś.? Chyba tylko oklasków brakuje,.. to mniej niż miesięczne zarobki pissowskich dygnitarzy,.. No cóż, trzeba się pokazać, po promować, a głupi lud to kupi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły