Raport z budowy nowej pływalni w Pruszkowie FOTO

Praca wre na kolejnej wielomilionowej inwestycji powiatu pruszkowskiego. Na jakim etapie jest budowa pływalni?

Przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych przy ul. Gomulińskiego w Pruszkowie powstaje kryta pływalnia. Powiat Pruszkowski w marcu 2022 roku podpisał umowę z wykonawcą prac – firma Moris Polska sp. z.o.o. – i wprowadził go na plac budowy.

Jak będzie wyglądał nowy basen? Parter obiektu zajmie hala z dwoma nieckami basenowymi. Duży basen pływacki będzie miał wymiary 25 x 21 metrów i głębokość od 1,35 do 2 m. Drugi basen będzie służył do nauki pływania i będzie miał wymiary 17 x 5 metrów a głębokości 1,3 m. Oprócz tego na parterze hali znajdą się trybuny dla 240 osób. Dwie szatnie (damska i męska) pomieszczą 160 osób. Szatnia dla rodzin i osób niepełnosprawnych przeznaczona będzie dla 10 osób.

O postępach prac informuje Starosta Pruszkowski – Krzysztof Rymuza – Trwają prace na terenie krytej pływalni przy Szkole Mistrzostwa Sportowego – LO w Pruszkowie. Dzisiaj [14.09 – przyp.red.] przyjechała niecka basenu, której montaż rozpocznie się jutro. Niebawem basen będzie służył uczniom pobliskiej szkoły i zostanie otwarty również dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców! – podkreśla Rymuza.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Raport z budowy nowej pływalni w Pruszkowie FOTO”

  1. rety pisze:

    tak cięzko napisać datę planowanego otwarcia? raczej mało kogo ochodzi fakt przyjechania niecki, na tym etapie każdy już czeka na date otwarcia basenu.

  2. Walery pisze:

    To Kapry będą mieć sporą konkurencję i chyba się zadłużą jak tor kolarski przy Andrzeja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły