Rajd historyczny „Szlakiem Naszej Historii”

Region

W sobotę 24 kwietnia o godzinie 10.00 wystartuje jubileuszowy XXV Rajd „Szlakiem Naszej Historii”.

Jest to rajd historyczno – patriotyczny, przypominający o najważniejszych wydarzeniach XX wieku, jakie miały miejsce na terenie Warszawy i pobliskich miejscowości.

Uczestnicy rajdu otrzymują, w zależności od reprezentowanej grupy wiekowej oraz typu patrolu (pieszy / rowerowy), specjalnie wyznaczoną trasę wraz z wyznaczonymi miejscami pamięci. Miejsca te, to najczęściej tablice pamiątkowe i pomniki, przy których wartę pełnią harcerze. Przy niektórych punktach można porozmawiać z członkami AK i wysłuchać ich opowieści związanej z danym pomnikiem lub tablicą. Po odwiedzeniu wszystkich punktów załoga patrolu musi przygotować wypracowanie na temat jednego z odwiedzonych punktów.

Tegoroczny rajd rozpocznie się 24 kwietnia w sobotę. Start o godzinie 10.00 z Gimnazjum nr 3 w Pruszkowie (Al. Wojska Polskiego 36). Wejście do punktów startowych od strony boiska. Kapitan patrolu odbiera z punktu startowego wykaz miejsc do odwiedzenia.

1 czerwca o godzinie 11.00 nastąpi uroczyste rozdanie nagród, również w Gimnazjum nr 3.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.