PSM ostrzega: uwaga na oszustów!

Pruszków

Nie tylko policja ostrzega mieszkańców Pruszkowa i okolic przed oszustami. W ostatnim czasie również Pruszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa rozwiesiła na klatkach schodowych komunikaty z ostrzeżeniami.

Na pruszkowskich forach internetowych regularnie pojawiają się wpisy mieszkańców ostrzegających przed podejrzanymi osobami, które podszywają się pod pracowników elektrowni, ciepłowni czy spółdzielni mieszkaniowej.

W ostatnich dniach w budynkach zarządzanych przez Pruszkowską Spółdzielnię Mieszkaniową pojawiły się ogłoszenia ostrzegające przed oszustami. „Administracja Osiedla „Śródmieście” ostrzega przed domokrążcami podający mi się za pracowników Spółdzielni, wodociągów, gazowni, zakładu kominiarskiego, ciepłowni, itp. Informujemy, że wszystkie przeglądy, prace konserwacyjne i remonty prowadzone na zlecenie Pruszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej poprzedzone są ogłoszeniami z pieczątką PSM lub telefonem z Administracji. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z Administracja Osiedla „Śródmieście” tel.: 22 758 83 15 lub 22 758 44 39” – czytamy w komunikacie.

Warto pamiętać, by sprawdzać kto wchodzi do naszego mieszkania. Jeśli podejrzewamy, że osoba podająca się za pracownika spółdzielni czy gazowni nie jest tym za kogo się podaje możemy zadzwonić do spółdzielni lub gazowni. Jeśli taka osoba namawia nas do przekazania jej pieniędzy za szybką i drobną naprawę należy skontaktować się z policją.

W telefonie warto zapisać podstawowe numery do administracji spółdzielni, dostawców energii, gazowni, wodociągów czy firmy, w której mamy wykupioną telewizję lub internet.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “PSM ostrzega: uwaga na oszustów!”

  1. kik pisze:

    W Piastowie krążyły dwie kobiety, podawały się za pracownice SM.

  2. Uwaga oszuści pisze:

    Uwaga!!! Na ciemnoskórych osobników którzy jeżdżą pustą wywrotką z resztką miału na skrzyni ładunkowej. Proponują zamówienie węgla po 1500 zł za tonę, biorą zaliczkę, wystawiają lewy kwit i już się nie pojawiają. Moja sąsiadka dała im 1000 zł. Jest to NIEBIESKIE IVECO DAILY NA REJESTRACJI „PGN”. Niestety numery są od Daewoo Matiza. Krążą w Brwinowie oraz Podkowie Leśnej i Żółwinie

  3. dragosław pisze:

    W Brwinowie też grasuje oszust. „Proponuje” zapłatę 300 zł za rzekome założenie czujnika połączonego zdalnie z gazownią w Grodzisku, przekazującego do gazowni, gdy coś jest nie w porządku z gazem. „Bada” przecieki gazu, jednocześnie rozgląda się po mieszkaniu. Pędzić gada, nie wpuszczać, nawet, gdy się umówi z nim na „założenie” czujki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły