Przygotowania do przeprowadzki brwinowskiej biblioteki

Brwinów

Nowy budynek biblioteki już ukończony, teraz regały czekają na wypełnienie książkami. Brwinowscy bibliotekarze będą mieli masę pracy przy przenosinach.

Już tylko dzisiaj będzie można wypożyczyć książki z oddziału dziecięco-młodzieżowego Biblioteki Publicznej w Brwinowie przy ul. Kościuszki 1E. Od 10 grudnia oddział zamyka się – ale nie na stałe od 11 do 30 grudnia będzie przeprowadzana inwentaryzacja zbiorów (obowiązek każdej biblioteki raz na 5 lat), a zaraz po Nowym Roku, 2 stycznia rozpocznie się przeprowadzka do nowej siedziby. Przez ostatni tydzień (od 4 grudnia) trwał Tydzień Ostatniej Szansy, podczas którego każdy mógł wypożyczyć aż 10 książek!

Oddział dla dorosłych będzie czynny do końca grudnia. Tutaj przenosiny także rozpoczną się 2 stycznia.

Co jeśli najdzie Was głód mola książkowego, a biblioteka będzie nieczynna? Wystarczy zarejestrować się w otrębuskiej bibliotece, w dworku Toeplitzówka przy ul. Wiejskiej 1 i skorzystać z tamtejszego, równie okazałego, zbioru.

– Otwarcie nowej siedziby Biblioteki Publicznej im. Wacława Wernera dla dzieci, młodzieży i dorosłych w nowym gmachu przy ul. Grodziskiej 10A (tuż za Urzędem Gminy) planowane jest na marzec 2024 roku – informują brwinowscy urzędnicy.

Zadanie pn. budowa biblioteki przy ul. Grodziskiej w Brwinowie realizowane jest przy współfinansowaniu z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego.

Budowa biblioteki jest dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za realizację odpowiada gmina Brwinów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Przygotowania do przeprowadzki brwinowskiej biblioteki”

  1. loża@szydercuff pisze:

    Koniecznie zainstalować zliczarkę,osób odwiedzających rzeczony przybytek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły