Przy Łopuszańskiej zważą tiry

Region

Inspekcja Transportu Drogowego w końcu zmusiła władze stolicy do budowystanowisk kontroli wagi tirów. Jeszcze w tym roku dwa stanowiska pojawia się przy ulicy Przyczółkowej i Łopuszańskiej.

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych kilka dni temu zapoznał się z ofertą przetargową, ponieważ w ogłoszonym konkursie wzięła udział zaledwie jedna firma. Jeśli komisja nie dopatrzy się uchybień dwa stanowiska do ważenia tirów wykona firma Więckowski, która wyceniła swoje usługi na 80 tysięcy złotych. Na realizację tej inwestycji firma będzie miała 180 dni.

Rzecznik Zarządu Dróg Miejskich, Adam Sobieraj zaznaczył, że nawierzchnia do ważenia tirów musi być idealnie równa i opatrzona certyfikatem geodety. Jeśli ten warunek będzie spełniony żaden z kierowców nie będzie mógł kwestionować wyników pomiaru w sądzie.

ZDM chce również wystąpić do warszawskiego ratusza o dodatkowe środki na zakup dwóch przenośnych wag. Stołeczny ratusz prawdopodobnie znajdzie pieniądze na dodatkowe wagi, ale chce, aby urządzenia wykorzystywane były tylko na terenie stolicy. Szkoda tylko, że Warszawa nie skorzystała z pomysłu Wrocławia. Tam wagi zostały umieszczone w asfalcie dzięki temu automatycznie dokonują pomiarów i przekazują informacje do patrolu stojącego kilkaset metrów dalej. Dzięki temu funkcjonariusze wiedzą, który z pojazdów należy zatrzymać. W stolicy policjanci muszą zatrzymywać pojazdy wykorzystując intuicje a nie dokładne dane.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.