Przez internet w kilka dni

Region

Zarząd Transportu Miejskiego uporał się już z zaległościami związanymiz wydawaniem spersonalizowanej Warszawskiej Karty Miejskiej, na podstawie wniosków złożonych przez Internet.  Czas oczekiwania na wydanie WKM wynosi obecnie tylko kilka dni.

Na przełomie roku do ZTM wpłynęła rekordowa ilość wniosków o wydanie karty przez internet. Do pomocy oddelegowano wielu pracowników ZTM, którzy weryfikowali wnioski i drukowali karty. Dziennie wpływało ok. 3 tys. zgłoszeń. W pewnym momencie na  wydanie WKM oczekiwało ok. 40 tysięcy osób. Pod koniec lutego udało się nadrobić zaległości i obecnie karty są wydawane na bieżąco, a czas oczekiwania skrócił się z miesiąca do niespełna tygodnia.

W  ZTM wciąż leżą gotowe spersonalizowane karty, które nie zostały odebrane. Zostały wyrobione na podstawie wniosków złożonych do 30 listopada ub. roku, m.in. przez internet. Dla wygody pasażerów, ZTM będzie je wysyłał pocztą – listami zwykłymi, podobnie jak czynią to m.in. banki. Karty zostaną wysłane jednak tylko wtedy, gdy pasażerowie we wniosku podali swój adres.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.