Przetarg na rozbudowę „trójki” znów unieważniony

Pruszków

Kolejny przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie został unieważniony. Postępowanie trzeba będzie powtórzyć.

Przypomnijmy. O konieczności rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 3 mówi się od dawna. Pruszkowska podstawówka ma być rozbudowana w trybie „projektuj i buduj” co oznacza, że ten sam wykonawca będzie odpowiedzialny za przygotowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie prac budowlanych.

Znamy wstępne założenie inwestycji. Szkoła dzięki rozbudowie zyska 12 sal dydaktycznych , dużą nowoczesną świetlicę, bibliotekę, plac zabaw, szatnie oraz boisko wielofunkcyjne. Dodatkowo a powstać zaplecze administracyjne, cztery pokoje pracy indywidualnej oraz parking podziemny. Budynek ma zostać wyposażony w odnawialne źródła energii.

Do ogłoszonego w czerwcu przetargu na rozbudowę szkoły zgłosiły się dwie firmy. Niestety ich oferty były wyższe niż zakładany na realizację zadania budżet. Warto dodać, że miasto na rozbudowę szkoły chce przeznaczyć 29,2 mln zł. Ostatecznie przetarg został unieważniony. – W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w terminie składania ofert wyznaczonym przez zamawiającego, wpłynęły dwie oferty. Cena oferty najkorzystniejszej przewyższa kwotę , którą zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do kwoty oferty z najniższą ceną. Mając na względzie powyższe okoliczności, unieważnienie postępowania jest zasadne i konieczne – czytamy w zawiadomieniu o unieważnieniu przetargu.

Jakie będą kolejne kroki? Prawdopodobnie w najbliższym czasie pruszkowski magistrat ogłosi kolejny przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Przetarg na rozbudowę „trójki” znów unieważniony”

  1. Xiao7 pisze:

    „…Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do kwoty oferty z najniższą ceną….” Tak to jest jeśli zamawiający nie uwzględnia w Budżecie ani ewentualnych podwyżek surowców i usług dalej opierając się na wycenie całej inwestycji sprzed kilku lat. Oraz nie przewiduje dodatkowych wydatków. Modernizacja starego budynku to spore ryzyko ukrytych wad konstrukcyjnych czy zmęczenia konstrukcji które mogą pojawić się właśnie w trakcie rozbudowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły