Przetarg na przebudowę ul. Kościuszki do powtórki

Pruszków

Miasto Pruszków szuka firmy, która zajmie się przebudową fragmentu ul. Kościuszki. Ogłoszony na początku lipca przetarg trzeba było unieważnić. Teraz przetarg został ogłoszony ponownie.

Władze Pruszkowa chciałyby przeprowadzić remont ul. Kościuszki. Jednak inwestycja musi zostać podzielona na etapy. W pierwszej kolejności remont ma przejść zaledwie 130-metrowy odcinek drogi pomiędzy al. Wojska Polskiego a ul. Prusa.

Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma, której oferta drastycznie przewyższała zakładany na realizację tego zadania budżet. I choć władze miasta zakładają wprowadzenie dodatkowych środków na wykonanie tego zadania, to ostatecznie zdecydowano się unieważnić przetarg.

Postępowanie zostało ogłoszone ponownie. Oferty zainteresowanych firm poznamy 16 sierpnia.

Przypomnijmy. Zakres prac obejmuje wykonanie kamiennej nawierzchni na jezdni i chodnikach. Wybudowane zostanie nowe odwodnienie, kanalizacja sanitarna i sieć wodociągowa. Pojawi się także nowe oświetlenie, znaki pionowe i poziome, mała architektura. Przewidziano również nasadzenia zieleni i budowę systemu nawadniającego.

Planowana jest też przebudowa monitoringu miejskiego, jak również sygnalizacji świetlnej. Dodatkowo napowietrzna linia energetyczna zostanie wymieniona na kablową.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Przetarg na przebudowę ul. Kościuszki do powtórki”

 1. Vito pisze:

  Wdychania spalin, jak również dla amatorów wszechobecnej, pruszkowskiej „betonozy”.

 2. gość2 pisze:

  A te ławki przy samej ulicy to dla amatorów wdychania spalin?

  • Anonim pisze:

   Tak

  • przyjaciel Królika pisze:

   Ten śliczniutka wizja kosztowała być może więcej niż przeznaczono na jej urzeczywistnienie.

  • Xiao7 pisze:

   Czyżby ignorancja nie pozwalała wam dowiedzieć się że ulica Kościuszki będzie deptakiem przez cała długość?
   Może wtedy poznacie odpowiedź po co są te ławki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły