Przetarg na budowę COM unieważniony

Michałowice

Pod koniec października Gmina Michałowice ogłosiła przetarg na budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Regułach. Do przetargu przystąpiła jedna firma, ale mimo to postępowanie unieważniono. Dlaczego?

Gmina Michałowice otrzymała dofinansowanie na budowę COM pod koniec kwietnia. Dotacja wyniosła ponad 3 mln zł.

Ośrodek zaplanowano dla 20 osób dorosłych: 14 na pobyt dzienny i 6 na pobyt całodobowy. Placówka przyczyni się do rozszerzenia oferty usług rehabilitacji społecznej na terenie gminy.’

Budynek jest zaprojektowany tak, aby nie było w nim barier dla osób z niepełnosprawnościami w różnym stopniu. Pomieszczenia wyposażone będą w sprzęty i meble przystosowane do potrzeb mieszkańców oraz stymulowanie ich sprawności.

Planowany termin realizacji zadania to 30.06.2023 roku. Wygląda na to, że data zakończenia nieco się przesunie. Wynika to z faktu, że przetarg unieważniono. Przyczyną jest nieprawidłowe złożenie oferty przez jedyną firmę chętną na budowę COM.

Firma FBEKOINBUD Sp. z o.o. Sp. K. złożył ofertę jedynie przez ePUAP, podczas gdy dokumenty przetargowe zobowiązywały chętnych do składania ofert poprzez ePUAP oraz miniPortal. Przez to urzędnicy nie mogli otworzyć przesłanego pliku i zapoznać się z treścią oferty.

Czy postępowanie będzie wznowione? Będziemy monitorować sprawę.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.