Przenośne toalety zamiast miejskiego szaletu?

Pruszków

Mieszkańcy Pruszkowa zastanawiają się, dlaczego w Parku Kościuszki ustawiono przenośne toalety, skoro nieopodal znajduje się miejski szalet. – Ustawiliśmy je w związku z organizacją orszaku Trzech Króli – tłumaczą urzędnicy.

Przenośne toalety zostały ustawione tylko na chwilę i niebawem znikną. – W związku z orszakiem Trzech Króli i dużą liczbą uczestników w Parku Kościuszki pojawiły się toalety typu toi toi. Niebawem zostaną wywiezione. Pewnie firma obsługująca nie miała więcej zamówień i zostawiła je na weekend. Zadzwonimy do nich i poprosimy o sprzątnięcie – wyjaśnia Krystyna Kozik z Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

W rejonie skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Chopina powstała miejska toaleta, jednak nadal nie można z niej korzystać. Mieszkańcy zastanawiają się, kiedy zostanie oddana do użytku. – Trwa procedura związana z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Liczymy, że do końca stycznia będzie można korzystać z miejskiej toalety – mówi nam Elżbieta Korach, naczelnik Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego w Pruszkowie.

Warto przypomnieć, że budowa szaletu miejskiego kosztowała 235 tys. zł. Za skorzystanie z toalety trzeba będzie zapłacić 2 zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.