Przegląd inwestycji w Nadarzynie

Nadarzyn

Wójt Gminy Nadarzyn Dariusz Zwoliński poinformował o stanie prac na nadarzyńskich budowach. Pojawiła się także informacjach o planowanych inwestycjach.

Ul. Główna w Ruścu, budowa przedszkola gminnego, budowy oświetlenia ulicznego… Słowem – dzieje się w Nadarzynie! Co słychać w gminnych inwestycjach?

Inwestycje realizowane

W trakcie jest budowa zespołu usług medycznych w Nadarzynie. Trwa montaż instalacji sanitarnych i elektrycznych. Zakończono montaż stolarki okiennej zewnętrznej. Rozpoczęto docieplanie połaci dachowej oraz montaż ścian wewnętrznych.

W przedszkolu w Wolicy trwa montaż instalacji sanitarnych i elektrycznych, w trakcie jest montaż systemu ogrzewania. Obiekt przyłączono już do sieci wodno-kanalizacyjnej. Lada chwila powstanie przyłącze gazowe.

Na ul. Głównej w Ruścu montowane jest oświetlenie i podbudowy pod ciąg pieszo-rowerowy i zatoczki autobusowe. Remontowany jest też przepust nad Zimną Wodą.

Prace trwają także w oczyszczalni ścieków w Walendowie – są już fundamenty nowego budynku i trwają przygotowania do posadowienia zbiorników technologicznych. W Stacji Uzdatniania Wody w Bielinach trwa montaż instalacji elektrycznej. W budynku NOK przeprowadzany jest remont schodów.

Ogłoszone przetargi

W najbliższym czasie planowana jest budowa oświetlenia ulicznego na ul. Krakowiany, Kruczej, Leśnej, Czarny Las i drodze serwisowej do ul. Mokrej. Ogłoszony jest też przetarg na przebudowę ul. Kajetanowskiej i Polnej, Luksusowej, Złotego Kłosa, Gruntowej i drogi wewnętrznej w Wolicy. W trakcie jest także postępowanie na dostawę tłucznia kamiennego i betonowego.

Projekty

W trakcie realizacji są prace nad dokumentacją przebudowy ul. Przemysłowej w Rozalinie (budowa chodnika), budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Pruszkowskiej, Działkowej i Jeżynowej w Strzeniówce. W projekcie jest też ścieżka rowerowa wzdłuż DW 710 od targowiska w Nadarzynie do ul. Jeżynowej w Strzeniówce. Dokumentacja projektowa powstaje też do odwodnienia nadarzyńskich ulic i budowy oświetlenia ulicznego na ul. Bajkowej w Starej Wsi, ul. Świetlików w Strzeniówce oraz na odcinku od drogi serwisowej odcinek ul. Jesiennej, Bielińskiej do końca zabudowań na Wiklinowej w Urzucie.

W planach jest ogłoszenie przetargów na wykonanie instalacji fotowoltaicznej na dachu Urzędu Gminy Nadarzyn oraz na budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Błońskiej i Warszawskiej w Nadarzynie.
Urząd przygotowuje także dokumentację do uzyskania dofinansowania ponad 20 inwestycji drogowych, kanalizacyjnych, sportowych i kulturalnych. Gmina stara się także o dotacje na działania w zakresie ochrony czystego powietrza i zielono-niebieskiej infrastruktury.

– Tyle udało nam się wykonać w zakresie inwestycyjnym w ciągu niespełna dwóch pierwszych miesięcy 2023 roku – podsumowuje Zwoliński.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Przegląd inwestycji w Nadarzynie”

  1. Anonim pisze:

    a co w temacie willi socjalnych w w Walendowie, bo cos przycichło przez lata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły